Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Yaşar, Yeni Mücevherkent sakinleri ile buluştu

OSTİM yeni tesislere kavuşuyor

OSTİM yeni tesislere kavuşuyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSTİM bölgesinde bulunan Yeni Mücevherkent Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Başkan Yaşar, site yönetimi ve mahalle muhtarları ile birlikte verimli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yenimahalle’yi çok iyi tanıyorum

10 yıldır Yenimahalle’de vatandaşların sorunlarına çözüm üreterek bütün mahallelere eşit hizmet götürüldüğünün altını çizen Başkan Yaşar, “Yenimahalle’de hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden, hangi siyasi partiye oy verdiğine bakmadan, tüm mahallelerimize eşit hizmet götürdük. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin ilkelerine bütünüyle inanıyor ve onun göstermiş olduğu yol da yürüyerek, eşit yurttaşlık bilinciyle çalışmalarımızı planlıyoruz. OSTİM Mahallesi sanayi ile iç içe olan bir mahallemizdir. Yeşil alan, park, sağlık ocağı, muhtarlık binası gibi diğer mahallelerin ne ihtiyacı varsa bu mahallemizde de aynı ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Mahallemizde bulunan bazı sitelerin iskan sorunları vardı. Gereken yasal düzenlemeler ve yeterlilikler sağlandıktan sonra vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderdik. 56 yıldır Yenimahalle’de yaşayan bir vatandaş olarak hangi mahallemizin ne ihtiyacı var çok iyi biliyorum. Çünkü Yenimahalle’yi çok iyi tanıyorum” şeklinde konuştu.

“Biz çalışacağız Yenimahalleli kazanacak”

Genç, yaşlı, engelli hiç kimseyi ayırt etmeden tüm vatandaşlarımıza iyiki Yenimahalleliyim dedirtmek için hizmet verildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,“İlçemizin birçok noktasına gençlerimiz kültür, sanat etkinliklerinden ve spor aktivitelerinden uzak kalmasın diye onlarca merkez inşa ettik. Çocuklarımızın eğitimi için kreşler ve etüd merkezleri oluşturduk. Doğru bir eğitim, doğru bir halkı yaratır. Bu düşünceyle projelerimizi planladık. 18 Ocak tarihinde, OSTİM Mahallesi’nde yapımını tamamladığımız Kemal Baytaş Anaokulu ve OSTİM Sağlık Ocağı’nın açılışını gerçekleştireceğiz. Yüzlerce çocuğumuz bu kreşlerde eğitim alacak, vatandaşımız sağlık hizmeti için başka mahallelere gitmeyecek. Biz çalışacağız, Yenimahalleli kazanacak” dedi.