Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkanlar Konuşuyor’un konuğu Dr. Ömer Faruk İşleyen’le röportaj

Başkent Postası gazetesine ait ‘Başkanlar Konuşuyor’ adlı Youtube kanalına Yüksek Sağlık Hukuku Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk İşleyen konuk oldu. Ankara Temsilcisi Serdar Nalcı’nın sorularına yanıt veren Ömer Faruk İşleyen, Sağlık Hukuku hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başkent Postası gazetesine ait

Başkent Postası gazetesinin ‘Başkanlar Konuşuyor’ adlı Youtube kanalına Yüksek Sağlık Hukuku Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk İşleyen katıldı. Başkent Postası Ankara Temsilcisi Serdar Nalcı’nın sorularına yanıt veren Ömer Faruk İşleyen , Sağlık Hukuku Nedir? Sağlık hukuku kavramı ve önemi, Sağlıkta Şiddet ve Mobbing , Sağlık çalışanları ve hastalar arasındaki şiddet ve mobbing vakaları gibi konuları ele aldı.

Derneğini tanıtan İşleyen, acil asistanlığı yaptığını ve bitirdikten sonra uzman olacağını  söyleyen İşleyen, Yüksek Sağlık Hukuku Derneği’nin yeni kurulduğunu dernekte asıl amacın sağlık ve hukukun bir arada yürütülerek hizmet verileceğini açıkladı.

Sağlık Hukuku uzmanlığı yapıldığını söyleyen İşleyen, 7/24 tıbbi ve hukuki teknik konuda bilgi verildiğini söyleyen İşleyen, Türkiye’nin 81 ilinde sağlık çalışanları yada avukatlara hitap edildiğini söyledi.

Sağlık Hukuku uzmanlığının ne olduğu hakkında soru soran Serdar Nalcı’ya İşleyen, Türkiye’de  Sağlık Hukuku uzmanlık dalının yeni olduğunu, Hukuk Fakültesi’nde Sağlık Hukuku’nun ders olarak verildiğini, sağlık camiasındaki yasaların yönetmeliklerin genelgelerin uzmanı demek olduğunu kısaca açıklıyor.

BAŞKANLAR KONUŞUYOR- DR. ÖMER FARUK İŞLEYEN