Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“BAŞKENTLİ ÇİÇEK KADINLAR”

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULUSLARARASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÜYESİ MÜLTECİ KADINLARA, “KADINA ŞİDDETE HAYIR” FARKINDALIĞI OLUŞTURMANIN SEMBOL RENGİ TURUNCU ÇİÇEKLER HEDİYE ETTİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULUSLARARASI

Kadınlara her zaman her konuda destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de “Kadına Şiddete Hayır Haftası” kapsamında tüm kadınları temsilen, Başkent’te yaşayan mülteci kadınlara çiçek hediye etti.

         Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü Peyzaj bölümü personeli, “Kadına Şiddete Hayır” farkındalığı oluşturmanın sembol rengi olan turuncu çiçeklerle, Kuzey Yıldızı’nda bulunan Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi üyesi mülteci kadınlara sürpriz yaptı.

 

KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU FARKINDALIK

         “Kadına Şiddete Hayır” sloganıyla yol çıkılan sosyal sorumluluk projesinin farkındalık rengi olan turuncu tişörtlerle mülteci kadınların eğitim gördüğü merkeze gelen ANFA personeli, ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya ile birlikte turuncu çiçekleri, mülteci kadınlara ve çocuklara hediye etti.

         Başkent’te yaşayan mülteci kadınlar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde Türkçe eğitim alıyor. Türkçeyi öğrenen mülteci kadınlar daha sonra bilgisayar, aşçılık, pastacılık ve terzilik gibi mesleki eğitim programlarına katılıyor.