Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKENTLİLERE SU FATURALARINDA BİR İNDİRİM MÜJDESİ DAHA GELDİ

-SU ABONELERİNDEN HER AY ALINAN 5 TL TUTARINDAKİ ŞUBE YOLU BAKIM ÜCRETİ KALDIRILDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE OY BİRLİĞİ İLE ALINAN KARARLA SU FATURALARINA 5 TL’LİK İNDİRİM YANSIYACAK

-SU ABONELERİNDEN HER AY

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın göreve başlamasıyla 16 ilçede yapılan su indiriminden sonra tüm aboneler için 17 Eylül’den itibaren de yüzde 17’lik indirim hayata geçirildi. Başkentlilere su faturalarında yeni bir indirim müjdesi daha geldi.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, daha önce su fiyatları, vidanjörler ve sayaç sökme-takma ücretlerinde gerçekleştirdiği indirimlerin ardından bu kez de su faturalarında abonelerden her ay alınan 5 TL’lik “Şube yolu bakım” ücretini kaldırdı.

 

BAŞKAN TUNA İMZASIYLA GELEN KARAR

          Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında, Başkentlileri yakından ilgilendiren önemli bir karara imza atıldı.

          ASKİ tarafından her ay su faturalarına yansıtılan 5 TL tutarındaki “Şube yolu bakım” ücretinin kaldırılmasına yönelik Başkanlık yazısı Büyükşehir Meclisi’nde görüşüldü.

          ASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılı hizmet tarifelerine ilişkin kararının Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nda da görüşülmesinin ardından Meclis’te oy birliği ile kabul edilen yeni kararda, “Her ay su faturalarına yansıtılan 5 TL tutarındaki  “şube yolu bakım” ücretinin kaldırılmasına karar verilmiştir” denildi.