Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te özellikle okul servis araçlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Okulların açılmasının ardından artan kontroller hız kesmeden devam ederken, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin işbirliği ile servis araçlarına denetim yapılıyor.
EMNİYET VE CAN GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ KONTROL EDİLİYOR
Başkent genelinde 117 okula ait 355 “c plakalı” servis aracına gerçekleştirilen son üç aylık denetimlerde, belgeleri eksik olan ve kurallara uygun olmayan servis araçlarına, cezai işlem uygulandı.
Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, servis araçlarının emniyet ve can güvenliği konusunda gerekli evrak ve diğer kurallara uygun davranıp davranmadıklarını tek tek kontrol etti.
ALO 153 MAVİ MASA’YI ARAYIN
Son denetimlerde servis araçlarından 203’ün kurallara uygun davrandığı tespit edilirken, 77 servis aracının sahibi eksiklikleri gidermesi için uyarıldı.