Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BELEDİYE DEĞİŞTİ MAHALLELER GELİŞTİ

2014 yılında Etimesgut Belediyesi’ne katılan Atayurt, Turkuaz, Aşağı Yurtçu, Yukarı Yurtçu ve Orhun Mahalleleri’ndeki büyük değişim dikkat çekiyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in yaptığı yaşam merkezleri ve yeşil alanlar bölgenin çehresini değiştirdi, değerlendi, nüfus artışıyla birlikte yaşam kalitesi arttı. Etimesgut’un, Eskişehir Yolu güzergahındaki yeni yerleşim alanları, Başkan Ankara’nın en çok tercih edilen mahalleleri arasında öne çıktı.

2014 yılında Etimesgut Belediyesi'ne

YAŞAM MERKEZLERİ
Başkan Demirel, mahallelerin belediye mücavir alanına katılmasının ardından kolları sıvadı. Bölgenin önceliklerini tespit ederek, Turkuaz Kültür ve Spor Merkezi, Atayurt Emekli Dinlenme Evi, Atabey Spor Tesisleri, Atayurt etiSEM Birimi ve Atayurt Kapalı Pazaryeri ile 150 bin metrekare yeşil alan kazandırdı.

ATAYURT EMEKLİ DİNLENME EVİ
Atayurt Emekli Dinlenme Evi, emeklilerin bir araya gelerek keyifli vakit geçirdikleri sohbet, oyun, TV izleme alanları, oturma grupları, kameriyeler, yürüyüş yolları, fitness setleri ve yeşil alanların yer aldığı geniş bahçesi ile hizmet veriyor.

ATABEY SPOR MERKEZİ
Etimesgut Belediyesi, Atayurt Mahallesi’ne içerisinde aerobik, fitness, plates, spinning salonu, fin hamamı ve saunanın yer aldığı çağdaş bir spor tesisi kazandırdı.

TURKUAZ EĞİTİM VE SPOR MERKEZİ
etiSEM meslek ve beceri eğitim merkezi ile spor merkezinin hizmet verdiği Turkuaz Eğitim ve Spor Merkezi, her yaştan büyük ilgi görüyor.

ATAYURT KAPALI PAZARI VE ZABITA MERKEZİ
Pazar günleri hizmet veren kapalı pazar yeri, bölge sakinlerine taze ve ucuz sebze, meyve ve yöresel lezzetleri satın alma imkanı sunuyor. Pazar yerinde bulunan zabıta noktası halkın huzur ve güvenliğini sağlıyor.

PARK VE YEŞİL ALANLAR
Etimesgut Belediyesi, bölgeye toplam alanı 150 bin metrekareyi bulan 29 Ekim Parkı, Şehit Hakan Turan Parkı, Bağbaşı Parkı, Turkuaz Parkı, Yurtkent Ağaçlandırma Alanı, Yurtkent Parkı, Atayurt Dinlenme Parkı, Leylak Parkı, Fuzuli Parkı ve Atayurt Parkını kazandırdı.