Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Belediyelerin ‘EN’leri ödüllendirildi

  Türkiye’de ilçeler arasında

 

Türkiye’de ilçeler arasında neredeyse ilk arıtma tesisine sahip olan Eğirdir Belediyesi en iyi alt yapı çalışmaları kategorisinde terfi merkezileri yenileme projesiyle ödüle layık görüldü.

 

​Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi.

 

​AKBB’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nın ödül töreni Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü’nün yanı sıra çok sayıda il ve ilçe belediye başkanı katıldı. Eğirdir’den törene Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kurt ile birlikte katıldı.

 

24 BELEDİYE 83 PROJE KATILDI

Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışmasının yerel yönetim anlayışının geliştirilmesi amacıyla düzenlendiği belirtilirken yarışmaya 24 belediyenin 83 proje ile katıldığını ifade edildi. Eğirdir Belediyesi yarışmaya 3 projele katılırken, bu projelerden bir tanesi ödüle layık görüldü.  Eğirdir Belediyesinin aldığı ödüllü proje olan terfi merkezleri tadilat projesi yaklaşık 1 milyon TL (eski para birimiyle 1 trilyon)’ye mal olurken  projenin amacı ise Belediye sınırları içerisinde oluşan evsel nitelikli sıvı atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde toplanması, taşınması ve bertaraf edilmesi olarak belirlendi.

Belediye Başkanı Ömer Şengöl, “Proje Türkiye’de neredeyse ilçeler içinde ilk yapılan arıtma tesisin yenilenmesi projesi. ekonomik ve yerel imkanları kullanarak yapılan örnek bir proje. Kendi imkanlarımızla, kendi personelimizle, kendi bilgimizle yenilemeyi yaptık. İnşaallah Eğirdir’imize hayırlı olur. Bu vesile ile bize bu ödülü layık gören komisyondaki değerli insanlara ve Akdeniz Belediye Birliğine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Alt Yapı Çalışmaları Kategorisinde;

Birincilik Ödülü – Alanya Belediyesi (Teleferik Projesi)

İkincilik Ödülü – Manavgat Belediyesi (Nehir Boyu Bisiklet)

Üçüncülük Ödülü – Eğirdir Belediyesi (Terfi Merkezi Tadilat Projesi)