Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Beypazarı Maden suları yetkililerinden açıklama: “Maksatlı Olarak Çıkarılmış Olabileceğini Düşünüyoruz”

İsviçre’nin Maden Suyu Değerlendirmesine Beypazarı’ndan İlk Tepki Geldi: “Sağlık Açısından Tehlikeli Olduğu Söyleniyor”

İsviçre'nin Maden Suyu Değerlendirmesine

Beypazarı Maden Suyu’nun yetkilileri, İsviçre’de yapılan analizlerde ürünlerinin bor minerali miktarının sağlık açısından tehlikeli olarak belirlendiğine dair çıkan haberlere yanıt verdi. Marketing Türkiye’ye açıklamalarda bulunan Beypazarı yetkilisi, “İsviçre’nin değerlendirmesine şaşırdıklarını ve böyle bir kanıya nasıl vardıklarını anlamadıklarını” belirtti. Yetkili, özellikle sağlıklı yaşam için tüketilen bor minerali takviye gıdalarına dikkat çekerek, Beypazarı’nın ürünlerinin dünya genelinde kabul edilen standartlara uygun olduğunu savundu.

Yağışlardan etkilenen yeraltı kaynak sularının değerlerinin dönemsel olarak değişebileceğini ve bu durumun olağan olduğunu vurgulayan yetkili, Beypazarı’nın yurtdışına gönderdiği ürünlerin ölçümlerinin zaman içinde farklılık gösterebileceğini belirtti. Beypazarı yetkilisi, 2022’de yapılan ölçümlerde bor minerali miktarının 0,33, 2023’te ise 1 olarak ölçüldüğünü aktardı.

Tüm içeceklerin farklı analiz tayinlerine tabii tutulması gerekliliğini vurgulayan Beypazarı yetkilisi, İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Bürosu’nun yaptığı analizlerin içme suyu kriterlerini maden suları için uyguladığını ifade etti. Ayrıca, Beypazarı’nın pek çok ülkeye ihracat yaptığını ve bu haberlerin maksatlı olarak çıkarılmış olabileceğini düşündüklerini belirtti.

Beypazarı yetkilisi, konuyla ilgili resmi bir yanıt için çalıştıklarını ve kamuoyunu bilgilendireceklerini vurguladı.