Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BOSNA HERSEK’İN HADZİCİ BELEDİYESİ HEYETİ KAYSERİ’DE

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara 

 

Bosna Hersek Federasyonu Hadzici Belediyesi heyeti bir dizi ziyaret gerçekleştirmek  için Kayseri’ye geldi.

Hadzici milletvekili Eldar Comor, Hedzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ile birlikte Hadzici heyeti, kardeş belediye olan Hacılar Belediyesini ziyaret etti.

Heyeti karşılayan Hacılar Belediyesi Başkan Vekili Bilal Özdoğan, “Ülkemize hoş geldiniz. Bosna Hersek ve Türkiye dost ve kardeş ülke, Biz de kardeş belediye olarak Hadzici Belediyesini kardeş belediye olarak seçmekten mutluluk duyuyoruz. Sizleri ağırlamaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bu gün inşallah güzel Türkiyemizin güzel şehri Kayseri ve Hacılar ilçemizi sizlere tanıtmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz. Ayrıca Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in ebediyete intikal edişinin 14’üncü yılında rahmetle, şükranla ve saygıylaanıyorum” dedi.

Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejuboviç ise yaptığı konuşamada, “Değerli Başkan Vekilim, kendi adıma ve heyet adına misafirperveliğiniz için teşekkür ediyorum. Burada kardeş belediyemizde oplmaktan çok dualarımız eksik etmeyeceğiz. Hadzici ve Hacılar belediyesi sadece isim  paylaşmıyorlar. İkimizde Büyükşehir’e bağlı belediyeleriz. Biz sizin yaptığınız projelerden örnek alabilliriz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Vekili Özdoğan, Hadzici heyetine Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde bulunan maket üzerinde şehir hakkında bilgiler verdi. Verilen bilgiler sonrasında heyet Kayseri Valiliğini ziyaret etti.

Hadzici heyetini karşılayan Vali Yardımcısı Mustafa Çek, “Kayserimizin Hacılar ilçesi ile kardeş olan belediyemizin temsilcileri ile birlikte olmaktan sevinç duyuyoruz. Ülkemizdeki bir çok belediyenin Bosna Hersek’teki belediyelerle kardeş belediye olduklarını biliyorum. Boşnak kardeşlerimizle yüzyıllara dayanan ortak tarihi ve kültürel birlikteliğin yanında daha önemlisi dini birlikteliğimiz var. Biz sizleri kardeş olarak görüyoruz” dedi.

Bosna Hersek Federasyonu Hadzici Belediyesi heyeti, ziyaretler sonrasında Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen defileye katıldı. Selçuklu dönemine ait kıyafetlerin sergilendiği defile, misafirler tarafından ilgilyle izlendi.