Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bozbey: Kentsel dönüşüm sorunlarının çözümü için desteğe hazırız

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara 

 

Makamını Esentepe Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentsel dönüşüm konusunda bölgede yaşanan sorunlara dikkat çekti. Vatandaşların kentsel dönüşümle ilgili yaşadıkları sorunları aktardığını söyleyen Bozbey, “Çözüm noktasında taşın altına elimizi koymaya hazırız” dedi.

 

Başkan Burada projesi kapsamında makamını her hafta Nilüfer’in farklı bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu defa Esentepe Mahallesi’ndeydi. Başkan Bozbey, ilk olarak Esentepe Mahalle Muhtarı Hacı Özkan ile görüşerek, mahallede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Esentepe Mahallesi’nin Mudanya Yolu’na cephesi olduğunu söyleyen Bozbey, bu cephenin düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Tespitlerimize göre ilerleyen zamanlarda otopark sorunu ortaya çıkacak. Mahalle komitesiyle görüştük. Bir alan üzerinde altını otopark, üstünü park yapacak şekilde çalışma yürütüyoruz” dedi.
Bursa’nın genelinde kentsel dönüşüm konusunda yaşanan sıkıntıların her geçen gün arttığına dikkat çeken Bozbey, çözüm için hazır olduklarını söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Vatandaşlarımız, bazı sitelerin yıkıldığını ve müteahhittin yasal bir çözüm bulamadığı için inşaata başlayamadığını bizlere ilettiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Bir an önce etkin adımlar atılmasını bekliyoruz. Bazı parsellerde kamu alanı ayrılarak bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekiyor. Aksi takdirde kentsel dönüşüm mağdurları listesi kabarıyor. Bu noktada sayın Alinur Aktaş ve meclis üyesi arkadaşlarımızın çözüm bulma konusunda adım atmalarını bekliyoruz. Eğer böyle giderse bu kent yaşanılamaz hale gelecektir ve bundan böyle de bu tür anlayışa izin verilmemesi gerekiyor. Kent yöneticilerinin kenti kirletmeden bu konularda çözüm üretme gibi sorumluluğu var. Bize düşen ne varsa ben ve yönetici arkadaşlarım katkı sunmaya, taşın altına elini koymaya hazırız” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Esentepe Mahalle Muhtarı Hacı Özkan ile görüşmesinin ardından günlük randevularını kabul etti ve mahalle sakinlerini Başkan Burada karavanında ağırladı.