Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bülent Nuri Çavuşoğlu Kimdir?

Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi.

Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir?
67 / 100

Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Örgüt ve Örgütlenme Koordinatörü Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun hayatı. Hakkında ayrıntılı bilgiler içeren biyografi yazısı.

Bülent Nuri Çavuşoğlu Kimdir?

01.08.1974 tarihinde Denizli ilimize bağlı Serinhisar ilçesinde doğdu.

Çeşitli sendikal mücadeleler içinde bulunan emekli öğretmen bir babanın ve ev hanımı bir annenin 2 erkek çocuğundan biridir.

Adını Kıbrıs Fatihi ,16.dönem T.C Başbakanı ,CHP 3.Genel Başkanı Bülent Ecevit ‘ten almaktadır.

İlk ve Orta Öğretiminin ardından, Lise yıllarını Denizli Cumhuriyet Lisesi yatılı (1 yıl) ve Torbalı Sağlık Meslek Lisesinde yatılı olarak tamamladı.

1993-1999 yılları arasında İzmir ‘e sağlık memuru olarak atandı.Sağlık memuru olduğu esnada eğitim ve öğretim ‘den vazgeçmeyerek Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini Kazandı.

Denizli barosuna bağlı bir avukat olarak çalışmakta olduğu yıllarda Turizm sektörüne bağlı bir Aile şirketi kurdu (2000).

2003 yılında Nilgün Hanımla evlendi.Evliliklerinden Deniz Çağan ve Mehmet Boran adında iki erkek çocuğu bulunmaktadır.

2010-2012 yılları arasında CHP Denizli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2013-2016 ve 2020-2023 yılları arasında CHP Denizli İl Başkanlığı görevinde bulundu.Gerçekleştirği çeşitli eylemler ile  Türkiye ve Denizli gündeminde yoğun bir şekilde yer aldı.

Şuan mevcut CHP Parti Meclisi Üyesi olup  Örgüt ve Örgütlenme Koordinatörü görevindedir. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur.