Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Burcu Köksal Kimdir? Afyonkarahisar Belediye Başkanı

Burcu Köksal kimdir? Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Burcu Köksal kimdir? Afyonkarahisar

Burcu Köksal kimdir? Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Burcu Köksal Kimdir?

Burcu Köksal, 18 Ocak 1980 doğumlu avukat ve siyasetçidir.

25, 26, 27 ve 28. dönem TBMM’de ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar milletvekili olarak yer almıştır. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Afyonkarahisar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Hayatı

Eğitimi, iş ve sivil toplum yaşamı

8 Ocak 1980 tarihinde Afyonkarahisar’da doğdu. Sol görüşlü öğretmen bir ailenin çocuğudur.[2] İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamlamasının ardından 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

8 Mart 2004 tarihinde Afyonkarahisar’da avukat olarak çalışmaya başladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şubesi, Tüketiciyi Koruma Derneği’nde görev aldı.

Siyasi yaşamı

2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı oldu. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde katldı; 25 ve 26. dönem TBMM’ye CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak girdi.

2018 Türkiye genel seçimleri öncesinde 14 CHP’li milletvekili ile mecliste grup kurabilmesi için İYİ Parti’ye geçti. 10 Mayıs 2018 tarihinde yapılan açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döndü. Seçim sonucunda 27. dönem TBMM’ye CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak girdi.

2023 genel seçimlerinde de CHP Afyonkarahisar milletvekili olarak meclise girmiş ve CHP’nin TBMM’deki üç grup başkan vekilinden biri olarak seçilmiştir.

Yasin Köksal ile 2015 yılından veri evlidir ve 1 çocuk annesidir.