Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyük Türkiye’nin Mimarı Turgut Özal’ı Anma Mesajı

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’den Turgut Özal’ı Anma Mesajı

Bu haberin fotoğrafı yok
3 / 100
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı ve Anavatan Partisi’nin kurucusu Turgut Özal’ın vefatının 31. yılında bir anma mesajı yayımladı. Mesajında, Özal’ın Türk siyasetine ve Türkiye’nin modernleşmesine katkılarını övgüyle anlatan Çelebi, onun “Büyük Türkiye” vizyonunun bugün de yol gösterici olduğunu vurguladı.

İbrahim Çelebi mesajında şu ifadelere yer verdi: “Turgut Özal, sadece bir siyasetçi değil, aynı zamanda bir devlet adamı ve bir vizyonerdi. Onun ekonomiden dış politikaya kadar pek çok alanda yaptığı yenilikler, Türkiye’nin dünyada saygın bir konuma gelmesinde büyük rol oynamıştır. Özal’ın liderliği, Türkiye’nin karşılaştığı birçok zorluğu aşmasında ve ‘Büyük Türkiye’ idealinin peşinden gitmesinde kritik bir öneme sahiptir.”

Anma mesajında, Turgut Özal’ın halkla iç içe, samimi bir siyaset anlayışı benimsediğini ve bu yaklaşımıyla Türk halkının gönlünde taht kurduğunu belirten Çelebi, Özal’ın vefatının ardından geçen 31 yıla rağmen hâlâ halkın hafızasında canlı bir şekilde yaşadığını ifade etti.

Çelebi, “Bugün, onun izinden giderek Türkiye’yi daha ileri taşıma sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Anavatan Partisi olarak, Turgut Özal’ın açtığı yolda ilerlemeye ve onun ideallerini yaşatmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.