Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ REFİK TUZCUOĞLU, BELEDİYE BİRİMLERİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ REFİK TUZCUOĞLU, HALK EKMEK FABRİKASI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

-BAŞKENTLİLERİN SOFRALARINDAN EKSİK ETMEDİĞİ HALK EKMEK ÜRÜNLERİNİN BİR BÖLÜMÜNÜN EKMEK İSRAFINI ÖNLEYEN ÜRÜNLERDEN OLUŞTUĞUNA DİKKAT ÇEKEN TUZCUOĞLU, BU ÜRÜNLERİN ÇEŞİTLİLİĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL

           Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Refik Tuzcuoğlu, Belediye birimlerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

           Gimat’ta bulunan Halk Ekmek Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Tuzcuoğlu, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman ile birlikte üretim sürecini yerinde denetledi.   

                        

“EKMEK İSRAFINI ÖNLEYEN ÜRÜNLERİ ARTIRALIM”

          Başkentlilerin talep ve isteklerini dikkate alarak hizmet odaklı çalışmalarını sürdüren Halk Ekmek Fabrikası’nın özellikle ekmek israfını önleyen ürünler üreterek önemli bir rol üstlendiğine dikkat çeken Tuzcuoğlu, şu bilgileri verdi:

“Günde 1 milyon ekmek üretim kapasitesine sahip Halk Ekmek Fabrikamızın Ankara genelinde; 420 büfesi ve 8 fabrika satış mağazası bulunuyor. Halk Ekmek aynı zamanda piyasayı regüle eden bir misyona da sahip. Bize göre çok önemli bir konu var ki o da Türkiye’de günde 4,9 milyon adet ekmek israf ediliyor. İsrafla mücadele kapsamında fire ekmeklerden çeşit çeşit ürünler üretiyoruz. Bu ürünler sayesinde hem israftan kurtuluyoruz hem de ekonomimiz kazanıyor. Halk Ekmek Fabrikamızın ekmek israfını önlemek için ürettiği çerezi yakından biliyorum. Bu tür ürünlerin yaygınlaştırılmasını, çeşitliliğinin artırılmasını çok önemsiyoruz. Bunun için de son teknolojik cihazların kullanılması gerekiyor” dedi.