Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR KARDEŞ ŞEHİR DAHA…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, TUNUS BELEDİYE BAŞKANI SUAD ABDERRAHİM İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Dünyanın birçok ülkesinin kentleriyle kardeş şehir protokolü imzalayarak pek çok alanda tecrübe paylaşımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 49. kardeş şehri, Tunus oldu.

ORTAK BİR GEÇMİŞ, GÜÇLÜ BİR BAĞ…

İki ülke arasında derin bir bağ ve ortak kültürün bulunduğunu ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Tunus’un ilk kadın Belediye Başkanı seçilen Suad Abderrahim ile kardeş şehir protokolü imza törenine katıldı.

Göreve başlaması nedeniyle mevkidaşını tebrik eden Başkan Tuna, “Kıymetli meslektaşımın köklü bir tarihi olan Tunus kentinin gelişmesi ve halkının refahı için önemli projelere imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

ANKARA’NIN KARDEŞ ŞEHİRLERİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehir sayısı her geçen gün artarken, Türkiye ile Tunus arasında uzun yıllardan beri siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda sağlam ve güzel ilişkiler kurulduğunun altını çizen Başkan Tuna, şöyle konuştu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız projelerle gerek Türkiye’de gerekse dünyada birçok ilki gerçekleştirerek örnek bir belediye olmanın gayreti içerisindeyiz. Edindiğimiz deneyimleri Tunuslu kardeşlerimizle paylaşmaktan ve yakın işbirliği içerisinde kendileri ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyacağız.”

 MODEL BAŞKENT

İmzalanan Kardeşlik protokolünün iki ülke arasındaki bağları ve işbirliğini daha da güçlendireceğine dikkat çeken Tunus Belediye Başkanı Suad Abderrahim ise Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini örnek alarak, yakından takip edecekleri mesajını verdi:

“Çevre düzenlemesi, geri dönüşüm, alt yapı, ulaşım, trafik gibi birçok alanda tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Bu anlaşmanın hayata ışık tutacağından eminim.”

Kardeş şehir protokol imza töreninin ardından Başkan Tuna, Tunuslu mevkidaşını Gençlik Parkı’nda yemekte ağırladı.