Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR’DEN 219 ÇİFTE TOPLU NİKAH TÖRENİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TOPLU NİKAH TÖRENİ İLE BU YIL 219 ÇİFT DÜNYAEVİNE GİRDİ

-ÇİFTLERİN NİKAHINI ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ KIYDI

-BAŞKAN YAVAŞ, KONSER VE EĞLENCE PROGRAMININ “BARIŞ PINARI HAREKATI” SIRASINDA ŞEHİT OLAN ASKER VE SİVİL VATANDAŞLAR NEDENİYLE İPTAL EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TOPLU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu nikah töreni ile bu yıl 219 çiftin mutluluğuna ev sahipliği yaptı. Çiftlerin nikahını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kıydı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplu nikah töreninde 219 çift dünyaevine girerek, mutluluğa “evet” dedi.

 

EĞLENCE PROGRAMI İPTAL EDİLDİ

          Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplu nikah töreni öncesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyine başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”nda şehit olan asker ve sivil vatandaşlar için Hacı Bayram Camisi Başimamı Ahmet Karalı tarafından dua okundu.  

Nikah törenine katılan ve tüm çiftlerle birlikte dua eden Başkan Yavaş, Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan asker ve siviller nedeniyle konser ve eğlence programının iptal edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“2019 yılında 219 çiftin nikahını kıymak bize nasip oldu. Tüm çiftlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel günde arzu ederdik ki, hep birlikte bu töreni coşkuyla kutlayalım. Bildiğiniz gibi Ordumuzun, Suriye’de Fırat’ın doğusunda olması ve şehitlerimiz dikkate alındığında elbette biz de eğlenceleri iptal ettik. Bizlere bu güzel yurdu vatanımız olarak bırakanlara binlerce kez şükranlarımı sunarım. İçimiz burukta olsa bu töreni gerçekleştireceğiz. Ülkesini seven, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yaşadığı ülkesinin değerini bilen bireyler yetiştireceğinizden hiç şüphemiz yok.”

 

BÜYÜKŞEHİR DAR GELİRLİ ÇİFTLERİN YANINDA

         Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli çiftlere destek olmak amacıyla düzenlenen toplu nikah törenine;TBMM Meclis Başkan Vekili Levent Gök, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener de katılarak çiftlere nikah şahitliği yaptılar.

Tüm çiftlerle de hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yavaş, çiftleri tek tek tebrik ederek, mutluluklar diledi.

 

EN ÖZEL ÇİFT

         Nikah töreninin en çok alkış alan çifti Ayşenur Biçer ile Ahmet Gül oldu.

         İşitme engelli çiftin nikahı işaret dili ile kıyılırken, Başkan Yavaş, “Bravo. En güçlü evetler bu çiftimizden geldi” dedi.

         Yeni evli çiftlere Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

 

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara