Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜVENLİ PARK SİSTEMİ…

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara 

 

 

BAŞKENT PARKLARI “AKILLI PARK PROJESİ”NE GEÇECEK

 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT PARKLARINDA ÜST DÜZEY GÜVENLİK SİSTEMİNE GEÇİYOR

 

-KAYIP EŞYA BİLDİRİMİNDEN ÇOCUK KAÇIRMAYA, ŞÜPHELİ ŞAHISLARDAN TEHLİKELİ BÖLGEYE GİRİŞE KADAR BİRÇOK KONUDA YENİ KURULACAK SİSTEM UYARI VERECEK

 

-PARKLAR GÜVENLİK KAMERALARININ DIŞINDA HAVADAN DA (DRONE) KONTROL EDİLECEK

 

-SİNCAN HARİKALAR DİYARI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TANITIM PROGRAMINA KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI ERDOĞAN KURTOĞLU:

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, PARKLARI ZİYARET EDEN VATANDAŞLARIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİ ÇOK ÖNEMSİYOR”

 

“ŞEHRİMİZİ AKILLI SİSTEMLERLE YÖNETEREK, İNSANLARIMIZIN YAŞAM KALİTELERİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAYI AMAÇLIYORUZ”

 

 

 

           Başkent’e akıllı parklar geliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenliğini önceleyen yeni bir sisteme geçmeye hazırlanıyor.

           İlk etapta Büyükşehir Belediyesi’ne ait 20 parkta hayata geçirilmesi planlanan “Akıllı Park Sistemi”, ilk kez Sincan Harikalar Diyarındakamuoyuna tanıtıldı.

 

PARKLARDA KUŞ UÇURTULMAYACAK

          Akıllı Şehir uygulamasını parklarda da hayata geçirmeye hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşaması için en ileri teknolojiyi kullanacak.

          “Akıllı Park Sistemi”ne yapılacak ihale sonrası geçilecek parklarda kurulacak operasyon merkezi; kayıp eşya ya da şüpheli eşya bildiriminden kayıp çocuk ya da çocuk kaçırmaya, şüpheli kişi bildirimden tehlikeli bölgeye girişe kadar birçok konuda uyarı verecek.

 

HAVADAN KONTROL

            Parklardaki güvenlik kameraları başta olmak üzere havadan drone çekimi ile de olaya anında müdahale edilebilecek.

            Kara Liste’de yer alan şüpheli şahısların kolaylıkla tespit edilmesini de sağlayacak olan sistemde, kaybolan bir çocuğun bulunması halinde güvenlik görevlisi tarafından videosu canlı olarak kaydedilerek, kimliği tespit edilecek ve daha sonra ailesine teslim edecek.

 

HER PARKTA KONTROL MERKEZİ OLACAK

          Emniyet ile entegre sağlayacak olan sistem için her parkta komuta kontrol merkezi olacak. Parklardaki komuta merkezleri Büyükşehir’deki ana komuta merkezine bağlı olarak hizmet verecek.

           Akıllı operasyon merkezi sayesinde Güvenlik görevlileri de telsizler aracılığıyla anında uyarılarak, olay yerine daha hızlı şekilde intikal edecek.

           Tanıtım törenine katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Kurtoğlu, Başkentlilerin güvenliğini öncelediklerinin altını çizerek, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna, şehrimizi akıllı sistemlerle yöneterek, insanlarımızın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmak konusunu çok önemsiyor ve bu konudaoldukça hassas. Biz de bu hassasiyet ışığındaparklarımızı ziyaret eden vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamayı öncelikli amaç edindik.Teknolojiyi en ileri seviyede kullanarak güvenlik önlemlerimizi alıyor ve ortaya çıkabilecek olumsuz olayların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturundan yola çıkarak bu hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

           

NOT: Haber ve haberle ilgili fotoğraflar mail adreslerine, görüntüler ise “FTP” adresine konuldu…