Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR’DEN İŞ KAZALARIYLA MÜCADELE…

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İŞ KAZALARINI ÖNLEMEK AMACIYLA RAYLI SİSTEMLER PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ KAPSAMINDA EĞİTİM VERDİ

-EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RAYLI SİSTEMLER DAİRE BAŞKANLIĞINDA GÖREV YAPAN TEKNİK PERSONEL, “TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE ELEKTRİK TESİSAT VE PANO MONTÖRLÜĞÜ” ALANINDA GÜVENLİ ÇALIŞMA TEKNİKLERİ KONUSUNDA TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM ALDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İŞ KAZALARINI

          Büyükşehir Belediyesi, iş kazalarının önüne geçmek amacıyla EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı, Ankaray ve Metro İşletme Müdürlüklerinde çalışan raylı sistemler personeline iş güvenliği kapsamında teorik ve pratik eğitim verdi.

         Elektrik tesisatları ve elektrik panolarının montaj, demontaj ile bakım ve onarım işlerini yapan 500 teknik personel 40 saatlik periyotlarda eğitim aldı.

 

İŞ GÜVENLİĞİ ÖNCELİK

         Koru Depo Alanı, Metro İşletme Müdürlüğü ve Ankaray İşletme Müdürlüğü eğitim salonları olmak üzere 3 farklı noktada gerçekleştirilen eğitimlerde; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde “Elektrik – Elektronik Bakım ve Onarım, Mekanik Bakım ve Onarım, Sinyalizasyon Bakım ve Onarım” konuları kapsamlı olarakanlatıldı.

 

KAZA ÖNLEYİCİ TEDBİRLER

         Raylı Sistemlerde çalışan teknik personel, Başkentlilerin daha güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilmesi için riskleri en aza indirerek, can