Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR’DEN KAÇAK HAFRİYATA UYDU TAKİBİ…

-HAFRİYAT TOPRAĞI VE İNŞAAT YIKINTI ATIKLARI TAŞIYAN ARAÇLARA TAKILAN GPS SAYESİNDE KAÇAK VE İZİNSİZ DÖKÜMLERDE CİDDİ ORANDA AZALMA YAŞANDI

-BU YIL KAÇAK VE İZİNSİZ DÖKÜM YAPTIĞI TESPİT EDİLEN 244 ARAÇ BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ TARAFINDAN PARKA ÇEKİLİRKEN, BU ARAÇLARA 497 BİN 488 TL PEŞİN PARA CEZASI UYGULANDI

-BAŞKENT’TE FAALİYET GÖSTEREN 617 FİRMAYA AİT TOPLAM 2 BİN 304 ARACA “GPS” SİSTEMİ TAKILDI

-HAFRİYAT TOPRAĞI VE İNŞAAT

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, kaçak hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı dökümleriyle etkin mücadelesini sürdürüyor.

         Başkent’te bu tip atıkları taşıyan araçlara kaçak ve izinsiz dökümlerin engellenmesi amacıyla GPS sistemi yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi verilerine göre GPS sistemi sayesinde kaçak dökümlerde büyük azalma sağladığı görüldü.

 

UYDUDAN YAKIN TAKİP

         Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimlerle kaçak dökümün her geçen gün azaldığını belirten yetkililer, bu yıl 244 aracın parka çekildiğini ve 497 bin 488 TL peşin para cezası uygulandığı bilgisini verdiler.

         Hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları taşıyan 617 firmaya ait toplam 2 bin 304 araca, kaçak ve izinsiz dökümlerin engellenmesi için araç takip sistemi (GPS) takıldı.

        

BAŞKENT’TE KAÇAĞA İZİN YOK

         Tonajlı, tekerlekleri çamurlu ya da brandasız yollara beton döken araçlar ve çevreyi kirleten araçlara toplamda 810 bin 164 TL peşin para cezası uygulayan Zabıta ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı.