Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜYÜKŞEHİR’DEN SANAT DOLU BİR YIL

-SANAT VE SANATÇININ YANINDA BİR BÜYÜKŞEHİR

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SANATA VE SANATÇIYA KUCAK AÇIYOR

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ METRO SERGİ SALONU İLE ZAFER ÇARŞISI GÜZEL SANATLAR GALERİSİ, 2018 YILINDA 40 FARKLI SERGİYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

-YAĞLI BOYADAN GELENEKSEL SANATLARA, PLASTİK SANATTAN SULU BOYA RESİME KADAR BİRBİRİNDEN FARKLI TÜRDE ESERLERLE AÇILAN SERGİLER BAŞKENTLİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

-SANAT VE SANATÇININ YANINDA

     Sanatsal etkinliklerle dopdolu geçen bir yıla ev sahipliği yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerileri, Başkentli sanatseverlerin de buluşma noktası olmayı sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediyesi Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi ile Metro Sergi Salonu’nda 2018 yılında; resimden el sanatlarına, heykelden fotoğrafa kadar birbirinden yetenekli sanatçıların eserlerinden oluşan kişisel ve karma 40 farklı sergi Başkentli sanatseverlerle buluştu.

 

AMATÖR SANATÇILARA KUCAK AÇIYOR

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi ile Metro Sergi Salonu gerek kolay erişilebilir konumlarıyla, gerekse modern iç dizaynlarıyla, sanatçıların eserlerini sergilemek için tercih ettikleri galerilerin başında geliyor.
          Başkent’te birçok farklı sanat dalının gelişmesine ve faaliyet alanı bulmasına olanak tanıyan Büyükşehir Belediyesi, ünlü sanatçıların yanı sıra sanata gönül veren amatör sanatçıların yaptığı eserlere de ev sahipliği yaparak, yıl boyu eserlerin sanatseverlerle buluşmasına imkan sağlıyor.

 

YOĞUN TALEP
          Yenilenen iç mekanıyla sanata ve sanatçılara kapılarını açan Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde bu yıl içinde 25 farklı sergi açıldı.

          Hem sanatçıların eserlerini sergilemek için yoğun talepte bulunduğu hem de Başkentlilerin ilgiyle gezdiği sergilerde; yağlı boya, sulu boya, karakalem, fotoğraf, Ebru ve Ka’at-ı gibi geleneksel sanatlardan oluşan eserler büyük ilgi görüyor.

          Kişisel ve karma açılan sergilerin yanı sıra yardım amaçlı çeşitli vakıfların açtığı eserler de Başkentlilerden tam not alıyor.

 

TARİHİ, KÜLTÜREL VE ÖZEL GÜNLER METRO GALERİSİ’NDE

  Sanata ve sanatçıya kucak açan Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir diğer sanat galerisi de raylı sistemlerin ortak istasyonu olan Kızılay Metro istasyonunda yer alıyor.    
            Metro Sergi Salonu, 2018 yılı içinde fotoğraf sanatçılarının objektiflerinden yansıyan birbirinden renkli ve güzel fotoğraflar kadar Türkiye’yi derinden etkileyen toplumsal olayların yer aldığı 15 farklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.