Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇANKAYA ŞUBAT’TA SANAT DOLU

Kültür-sanat etkinlikleri ile Başkentin merkezi olan Çankaya, Şubat ayında da birçok etkinliği halkla buluşturuyor. Çankaya Belediyesi, Gripin Konseri, Adalet Sizsiniz oyunu, Beşir Göğüş Ödül’ü ve sergilerle dopdolu bir Şubat ayı programı gerçekleştirecek.

Kültür-sanat etkinlikleri ile Başkentin

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya Şubat ayında da devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür-sanat mekanlarında, vatandaşları yine dopdolu yeni bir ay bekliyor.

Resim ve fotoğraf sergilerinden panellere, konserlerden tiyatro gösterilerine kadar sanatın birçok dalının sergileneceği Şubat ayında Ankaralılar yine sanata doyacak.

ATATÜRK: İZ BIRAKAN İLKLER

Bugüne kadar 18 kişisel, 5 karma yağlı boya resim sergisi açan ressam Ergün Başar’ın yeni sergisi, 1-12 Şubat tarihlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sanatseverlerle buluşacak. Suluboya portre, tual üzeri yağlıboya, tual üzeri füzen, grafit portre ve tual üzeri altın varak çalışmaları sürdüren Başar’ın sergisinin konusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.

 

90’LARDAN GÜNÜMÜZE “AŞK ŞARKILARI”

90’lardan günümüze gelen, eskimeyen, en güzel aşk şarkılarının seslendirileceği dinletide, Müzik Atölyesi & 1000 Çocuk Korosu’nun öğretmenlerinin kolektif – deneysel çalışmaları sanatseverlerle buluşacak. 8 Şubat’taki etkinlik Armoni Sahne’de gerçekleşecek.

 

ANADOLU’DA İNSAN

Anadolu’nun dağları, ovaları, yaylaları, ormanları, kentleri, kasabaları ve insanlarının fotoğraflandığı sergi, 14-21 Şubat arasında Galeri Çankaya’da Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Altın Oran Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen sergi, Anadolu insanını tüm içtenliğiyle gözler önüne seriyor.  

YAZAN ÇİZEN BEHİÇ AK

Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Sergi Salonu ise “Yazan Çizen Behiç Ak” adlı sergi ile  karikatürist, oyun yazarı, çocuk kitapları yazarı ve çizeri, Behiç Ak’ın 37 yıldır Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan çizgilerinden, bazı çocuk kitaplarından örnekleri ve bazı desen çalışmalarını, 4-27 Şubat tarihleri arası Çankayalılarla buluşturacak. ÇSM, 27 Şubat’ta da Müzik Eğitimcileri Derneği’nin (MÜZED) 20. Yıl konserine ev sahipliği yapacak. 

BEŞİR GÖĞÜŞ ÖDÜLÜ ÇSM’DE

Dil Derneği’nin kurucu üyesi, Dilci-Eğitimci-Yazar Beşir Göğüş’ün adına, Dil Derneği Beşir Göğüş Türk Dilini ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödül töreni de 12 Şubat’ta Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek. 1999 Yalova depreminde eşini ve kızıyla hayatını kaybeden Beşir Göğüş’ü, Dil Devrimine, Türkçenin eğitim ve öğretimine verdiği emeği unutturmamak, kişiliğini ve düşüncelerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen Ödül, 2019’da bir şiir kitabına veriliyor.

ADALET SİZSİNİZ 

Çankaya Belediyesi, Şubat ayında sanatseverleri, Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın tek perdede sahnelediği “Adalet Sizsiniz” oyunuyla buluşturacak. Yer fişlerinin 14 Şubat 2019 tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Halkevleri Genel Merkezi ve Halkevleri Genel Merkezi şubelerinden edinebilecek oyun, 20 Şubat’ta MEB Şura Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise Gripin Konseri. 20 Şubat Pazar günü gerçekleşecek ücretsiz konserin yer fişleri, 18 Şubat 2019 tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinden alınabilecek.