Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇANKAYA’DA YOĞUN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Çankaya Belediyesi iki gündür Ankara’yı etkisi altına alan kar yağışına karşı gece-gündüz tüm ekipleriyle Çankaya’nın cadde ve sokaklarında çalıştı.

Çankaya Belediyesi iki gündür

Ankara’ya ilk karın Çarşamba akşam saatlerinde yağmasıyla birlikte tüm ekiplerini seferber eden Çankaya Belediyesi, gece ve gündüz yoğun mesai yaptı. Özellikle Çankaya’nın yüksek kesimlerinden başlayarak çalışmalarını sürdüren ekipler gece kar küremenin yanı sıra kaldırım, merdiven ve yollarda tuzlama ve solüsyonla buzlanmayı da önledi. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için kar küreme araçlarını kritik noktalara çeken Belediye, gün ağarmadan vatandaşların kolay ulaşımı için kaldırım ve merdivenlerde kar küreme çalışması yaptı.  

İlçenin yüksek rakımlı bölgelerinden olan Or-An, İlker, Dikmen, Dodurga, Alacaatlı, Cebeci bölgelerinde kar yağışına anında müdahale ederek ulaşımı rahatlattı. Kar küreme araçlarının yanı sıra ünimoglar, tuz serpme araçları ile solüsyon araçları da gece boyu periyodik olarak çalıştı.

Ana arterlere çıkan sokakları buzlanmaya karşı temizleyen ve yaya yollarında oluşan buzlanmayı solüsyonla çözen Çankaya Belediyesi bu kış karla mücadelede 4 bin 500 ton tuz ile 120 ton solüsyon kullanacak. Belediyenin çeşitli birimlerinde görevli 620 personel ve 51 araçlık filosuyla karla mücadeleye tam teşekküllü hazırlanan Çankaya Belediyesi, bakımları yapılan 10 ünimog, 7 bıçaklı kamyon, 4 bıçaklı kamyonet, 5 bıçaklı kepçe, 5 greyder, 3 loder kepçe, 10 kamyon, 5 kamyonet, 2 pikap ile vatandaşlara hizmet veriyor.

Vatandaşların sorunsuz bir kış geçirmeleri için tüm birimleriyle seferber olan Çankaya Belediyesi aynı zamanda Fen İşleri Müdürlüğü yerleşkesinde kurduğu Kriz Masası ile bölgeler arası koordinasyonu sağlıyor.