Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP ADAYI BALKAN’DAN SON MİTİNGTE BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI!

8 / 100 Cumhuriyet
8 / 100

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, son mitingini 29 Mart 2024 Cuma günü Urla Mermerli Çeşme’de gerçekleştirdi. Miting öncesinde, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programına yaklaşık 2000 kişi katılım gösterdi.

RST8017

İZMİR __Düzenlenen mitinge önceki dönem belediye başkanlarından Sibel Uyar ve Selçuk Karaosmanoğlu, önceki dönem İzmir Milletvekili ve İl Başkanı Alaattin Yüksel, önceki dönem CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş ve önceki dönem CHP Urla İlçe Başkanı Ahmet Bahri Yalaz, Mehmet Yağcı ve Halil Erkan Soyak katılım gösterdi. Balkan gerçekleştirdiği konuşmada katılımcılara, tebrikleri kabul etmeden vatandaşlarımızla buluşmalara devam edeceklerinin sözünü verdi.

Katılımcı yönetim anlayışı ile hizmet vereceklerini yineleyen Selçuk Balkan projelerinin lansmanını gerçekleştirdiği mitingde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tarihi Mermerli Çeşme’nin üzerinde yazan “Ayrıldık, üzüldük, birleştik kurtulduk” sözünü hatırlatan Balkan “Ayrışmak parçalanmaktır, birleşmek güçlenmektir. Karanlık bir girdabın içine düşürülmeye çalışılan ülkemizi, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini ancak birlik ve beraberliğimiz koruyacaktır” dedi.

RST7997

“Tebrikleri kabul etmeden mahallelerimize gidip vatandaşlarımızla buluşacağız”Seçim sürecinde vatandaşların “Bize seçimden seçime gelmeyin” serzenişini haklı bulduğunu belirten Selçuk Balkan konuşmasında “Mazbatımızı aldıktan sonra, tebrikleri kabul etmeden mahallelerimize gidip, vatandaşlarımızla buluşup, sorunlara kulak vereceğiz. 4 buçuk yıllık hizmet kaybımızı telafi etmek,  Hiç durmadan çalışmak, 5 yıla 10 yıllık hizmet sığdırmak bizim ve partimizin Urla’ya olan borcudur.  Buradan bir kez daha söz veriyorum. Biz tepeden yönetmeye değil, katılımcı yönetim, toplumcu sosyal belediyecilik anlayışıyla Urla’yı sizlerle birlikte yönetmeye talibiz. Bu topraklar hepimizin. Muhtarlarımız, her mahallemizden sorumlu meclis üyelerimiz, örgütümüzün başkanı ve mahalle temsilcileri, Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarımızla, halk meclisleri düzenleyip, ihtiyaçları ve talepleri dinleyeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyemiz demeden birlikte çözüm odaklı hizmetler sunacağız” ifadelerine yer verdi.

“İzmir size rağmen ülkenin en güzel, en aydın, en demokratik, en özgürlükçü şehri”

WhatsApp Image 2024 03 29 at 19.43.44

AKP’nin İzmir Büyükşehir Adayı’nın geçtiğimiz günlerde 20 yıldır ihtiyaçlar aynı açıklamasını sert bir dille eleştiren Selçuk Balkan, “Biz var gücümüzle çalışırken, AKP’nin İzmir adayı şöyle demiş, hani şu parti rozetini göğsünde taşımaya utanan aday var ya. Hani pankartlarında partisinin logosunu küçük küçük paylaşan. Bu beyefendi, “20 yıl önce birine mikrofon uzatılıp, ‘İhtiyaçlarımız nedir?’ diye sorulduğunda o zamanlar ne cevap aldıysak, ne yazık ki bugün de aynı cevabı alıyoruz.” demiş.  23 yıldır ülkeyi yönetenin kendi partiniz olduğunu mu bilmiyorsun yoksa insanları manipüle mi etmeye çalışıyorsun? Bu anlayışla iktidarda olan bir partinin, İzmir adayına şunu hatırlatmak isterim. İzmir size rağmen bu ülkenin en güzel, en aydın, en demokratik, en özgürlükçü şehri.  Bu şehre hizmet, size rağmen en güzel ve en modern şekilde yapılıyor, daha güzelleri daha iyileri yapılmaya devam da edecek” dedi.

İktidarın yanlış politikaları sonucu vatandaşların yaşadıkları zorlukların altını çizen Balkan, Urla’nın teslim olmayacağının altını çizerek “Hep birlikte çıktığımız bu yolda 48 saat sonra, bu saatlerde zaferimizi kutluyor olacağız. Halkın iradesinin gasp edildiği bu sistem 1 Nisan sabahı tarihe karışacak. 1 Nisan’da Urlalının dediği olacak 1 Nisan’da Urla’da güneş bir başka doğacak. Biz, güven veren bir ekonomik düzen istiyoruz. Sağlık Sistemi’nin düzeltilmesini istiyoruz. Hayat pahalılığının önüne geçilmesini istiyoruz. Konut sorununun çözülmesini istiyoruz. Tüm çocuklarımızın eşit şartlarda hayata başlamasını, eşit eğitim hakkının garanti altına alınmasını istiyoruz. Kadınların, çocukların, hayvanların, yaşadığımız yerin güvenliğinin sağlanması istiyoruz. İklim değişikliğine karşı önlemler alınmasını istiyoruz. Genel siyasete baktığımızda bu iktidarla ne yazık ki bu mümkün görünmüyor. Bu noktada seçmen olarak sizlere ve yerel yönetimler olarak bizlere çok iş düşüyor. 31 Mart günü İzmir’i cemaat ve tarikatlara teslim edecek miyiz? Pazar günü; Nas nas diye diye faizi yüzde 50 yapanlara Urla’yı teslim edecek miyiz? Mazotu 45 lira, Euro’yu 35 lira, ramazan pidesini 25 lira, simiti 15 lira, ekmeği 10 lira yapanlara ülkemizi, şehrimizi, ilçemizi teslim edecek miyiz? Urla hiçbir zaman teslim olmadı, olmayacakta” dedi.

Balkan konuşmasını Hep birlikte daha yaşanabilir, daha modern, daha sağlıklı ve daha mutlu bir Urla için, Pazar günü sandığa giderek vatandaşlık görevimizi yerine getirelim. Urlamızın geleceğini birlikte inşa edelim. Sözlerimi bitirirken, diyor ki şair; Bir köy gördüm dağların arasında
Öylesine mahsun çaresiz kala kalmış
Çıplak kavakları bile hüzünlü kalemler gibi kara saplanmış
Köyün ortasında bir okul ve tezek sobasıyla ısınmaya çalışan çocuklar
Bir bıcırık kız yanında bir karamık oğlan
Kızın elleri buz gibi ama gözleri ahu. Gözleri ceylan.
Dedim adın ne senin?
Dedi benim adım Türkan.
Oğlan da ekledi benim de Saylan.
Dedim ki dayan yüreğim dayan.
Mademki bu çocuklar Türkan, Mademki bu çocuklar Saylan
Gelecek onlarındır gerisi yalan.
Değişir bu düzen, döner bu devran
Bu düzeni değiştireceğiz.
Bu düzeni değiştireceğiz.
Mutlaka kazanacağız
Mutlaka kazanacağız. 31 Mart akşamında yine burada, hep birlikte, büyük zaferimizi kutlamak dileğiyle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum”
dedi.

Selçuk Balkan’ın Urla için hayata geçirmek istediği projelerinin başlıkları ise şu şekilde:
Urla Merkez Otopark Düzenlemesi – Urla Belediyesi ve Çevresi Kentsel Düzenleme Projesi – Yeni Kent Merkezi Planlaması – Toplu Ulaşımın İyileştirilmesi / Urla Garajı – Gülbahçe Merkezi Terminali – Ahmet Besim Uyal Caddesi Kentsel Sağlıklaştırma Projesi – Uğur Mumcu ve Hastane Kavşağı Alt Geçit Projesi – Ağaçlı Yol Trafiğini Rahatlatacak Yeni Yollar – Kent Estetiği Kurulu Uygulama Yönetmeliği – 13 Mahallede Altyapı Çalışması – Karantina Adası / Tahaffuzhane (UNESCO Dünya Miraslar Listesi’ne Alınması) – Mavi Bayraklı Plajlar – Zeytinalan Sahil Düzenlemesi – İçmeler Sahil Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi – Gülbahçe Körfezi Su Sporları Merkezi – Gülbahçe Körfezi’nde Belediye İskelesi Planlaması – İçmeler / Kekliktepe / İskele / Çamlıçay Yağmur Suyu ve Dere Islahı – Akpınar Deresi ve Çevresi Kentsel Düzenleme Projesi – Burgaz Kent Ormanı / 12 Eylül Ormanı / Milli Tabiat Parkı – İskele Yeni Semt Pazarı – İskele Gençlik Spor Merkezi Kompleksi – Çeşmealtı Yeni Semt Pazarı – İskele Ücretsiz Otoparkı – Engelli Dostu Kent Urla- Urla Gençlik Eğitim Merkezi – 100. Yıl Kültür Merkezi – Öğretmen ve Sporcu Lokali – Üniversite Kenti Urla / Uni Cafe & Kahve & Çorbacı – Denizcilik Eğitim Merkezi – Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları – Kadın Üreticilerin ve Kooperatiflerin Desteklenmesi, Can Dostlar – E Belediye.