Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP ADAYI SELÇUK BALKAN, URLA’YA HİZMET İÇİN KOLLARI SIVADI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urla

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, 26 Mart 2024 Salı günü Bademler Mahallesi’nde altıncı halk buluşmasını gerçekleştirdi.

İZMİR _Bademler Mahallesi’nde hayata geçireceği çalışmaları anlatan Balkan, Türkiye’nin ilk Köy Tiyatrosu olan Bademler Köy Tiyatrosu’na vereceği desteği de açıkladı.

RST5889

Düzenlenen mitinge CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, önceki dönem milletvekilleri Türkan Miçooğulları, Musa Çam, önceki dönem CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş ve önceki dönem CHP Urla İlçe Başkanları katılım gösterdi. ‘Ceketi çıkar, kolları sıva’ tezahüratı ile ceketini çıkararak, kollarını sıvayan Selçuk Balkan, “Urla’ya hizmet etmek için kollarımızı sıvadık” dedi.

Bademler Mahallesi’nin hak ettiği hizmeti göremediğini vurgulayan Selçuk Balkan, “Bademler köyümüz Urla’ya birçok ilki yaşatan çok özel bir köy. Ülkemizin ilk ve tek köy tiyatrosu burada. Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi bu köyde. Eko-turizm alanındaki ilk örnek olan “Doğal Yaşam Köyü” Bademler’de. Ayrıca Geçtiğimiz yıllarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bademler’i en ülkenin en temiz köyü seçmişti. Bu başarı hiç kuşkusuz Bademler köyümüzün güzel ve aydın insanlarına ait. Sizlere buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, iyi ki varsınız. İyi ki bizim köylümüzsünüz. Bizler de bu güzelliklere layık olacağız ve unutulan diğer köylerimiz gibi Bademler’imize de hak ettiği hizmetleri en kısa sürede getireceğiz. Katılımcı yönetim, toplumcu belediyecilik anlayışıyla kararlarımızı hep birlikte vereceğiz” dedi.

ALT YAPI, MAHALLE SEMT EVLERİ,  SOSYAL TESİS VE SPOR KOMPLEKSİ

Bademler’de kısa süre içerisinde bir halı saha ve spor salonu inşa etmek istediklerini belirten Selçuk Balkan, gerçekleştirdiği konuşmasında “Geçtiğimiz haftalarda Bademler’de genç kardeşlerimizle yaptığımız toplantıda bizden bazı istekleri oldu. Halı saha ve Spor Salonu… 6360 sayılı yasayla belediyeye devrolan köylerimizin malları var. Burada da 238 ada 1 parselde ve 244 ada 11 parselde, yani aslında sizlere ait olan bu parsellerde sosyal tesis ve spor kompleksi projemizi hayata geçireceğiz. Semt evlerimiz mahallelerimizde bulunan dezavantajlı çocuklarımızın, kadınlarımızın eğitimleri için çok önemli. 6360 Sayılı yasa ile tüzel kişilikleri kaldırılan ve mahalleye dönüşen, fakat köy kimliği taşıyan ancak imar planı bulunmayan, unutulan ve alt yapısı olmayan 13 köyümüz var. Alt yapı kanalizasyon ve arıtma hızlı şekilde çözmemiz gereken en önemli sorunumuz” ifadelerine yer verdi.

“BADEMLER KÖY TİYATROSU’NU 6 AY İÇERİSİNDE MODERN BİR HALE GETİRECEĞİZ”

Türkiye’deki ilk köy tiyatrosuna sahip olan Bademler Köyü’ndeki tiyatronun tadilat ve modernizasyona ihtiyacı olduğunu ve bunu da planlamamıza ekleyip ilk 6 ay içinde gerçekleştireceklerini belirten Balkan, Mahmut Türkmenoğlu Parkı’nın atıl durumda olduğunun altını çizerek “Belediye olarak bu alanın tahsisini sağlayıp peyzaj düzenlemesi, aydınlatması, mobesa denetimi ve kafe gibi alt yapı hizmetlerini yaparak sizinlerin hizmetine sunacağız. Bu mobesa denetimleri ile tüm köylerimizin giriş çıkış meydan ve parklarının güvenliği sağlanmış olacak. Ayrıca köy tuvaletlerinin tamamı yenilenecek” dedi.

Selçuk Balkan,15 Haziran’a kadar hayata geçirme sözü verdiği 15 ayrı mavi bayraklı plajdan birisi olan Azmak Plajı’nın kafesi, duşu, tuvaletleri ve kabinleri gibi alt yapı hizmetlerinin belediye tarafından verileceğini ve geleneksel hale getirmek istedikleri 18-19 Ağustostaki Azmak şenliklerini gerçekleştireceklerini açıkladı.

“TOPRAĞA KÜSEN ÇİFTÇİYE DESTEK OLACAĞIZ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bademler’e yapılması planlanan Tarım okulu bünyesinde toprak analizi laboratuvarı ve yerel tohum bankası kurmak istediklerini belirten Balkan, Toprağa küsen Çiftçimize destek olmak, azalan tarımsal üretimi ivmelendirmek için geleneksel üretimin yanı sıra alternatif ekolojik üretimi destekleyeceklerini, Avrupa Birliği destekli projeleriyle arıtmalardan geri kazanılan gri suyun tarımsal sulamada kullanılmasını planladıklarını belirtti. 1661 sayılı Zeytinciliğin ıslahı ve yabanilerin aşılatılması kanununu hayata geçirerek zeytin üretimini arttırmak ve dağlarda bulunan delicelerin aşılanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi. Belediye-kooperatifler- ziraat odası işbirliği ile YEREL HAL kuracaklarının müjdesini veren CHP’li aday Selçuk Balkan, yerel ve bölgesel ürünlerin üreticiden alım garantisinin verilmesini hem de toptan olarak esnafımıza ulaştırmasını sağlayacağız dedi.

“BU ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU DİN TİCARETİ YAPARAK KUL HAKKI YEMEKTİR”

Selçuk Balkan konuşmasında; Bu ülkenin en büyük sorunu adaletin olmamasıdır. Adalet ve hukukun olmadığı bir ülkede ekonomi düzelmez. Hz. Ali’ye sormuşlar “Devletin dini olur mu?” diye. Devletin dini adalettir, adaleti olmayan devlet dinsizdir.”  demiş. Bu ülkenin en büyük sorunu ahlaktır. Ahlakın olmadığı bir ülkede tüm yolsuzluklara göz yumulur. Bu ülkenin en büyük sorunu hesapsız kitapsız, ne olduğu belirsiz milyonlarca mültecinin ülkemize doldurulmasıdır. Bir milletin ekonomisine, sağlığına, eğitimine, güvenliğine zarar vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu ülkenin en büyük sorunu eğitimsizliktir, doymayan gözlerdir, aşırı egodur, vicdan eksikliğidir. Akıl yoksunluğudur. Empati yoksunluğudur. Bu ülkenin en büyük sorunu nedir biliyor musunuz? Din ticareti yaparak kul hakkı yemektir. Bunlar kul hakkı yiyorlar, kul hakkı. Bunlara İzmir’i bıraksak, Bergama’ya termik santral, İnciraltı Kent Ormanına avm yapacaklar. Karantina adamızı yandaşa peşkeş çekecekler. İzmir’i parsel parsel Araplara satacaklar” ifadelerinde bulundu.

“DERDİMİZ; ATANAN MEMURLARIN ŞAHSI İLE DEĞİL, YAPILAN ANTİDEMOKRATİK UYGULAMAYLA!”

Balkan miting konuşmasını “Tüm devlet imkanları ellerinde olmalarına rağmen 4 buçuk yıllık kayyum sürecinde neden Urla’ya bir çivi çakmadınız? Şimdi kalkmışlar seçim üstü, yok battı çıktı yapacağız yok kreş açacağız gibi projeler yayınlıyorlar. Soruyorum 4 buçuk yıldır aklınız neredeydi? Biz kayyum sistemini hep eleştirdik. Derdimiz atanan memurların şahı ile değildi. Bu süreç içinde 3 ayrı kaymakam atandı. Şimdi soruyorum, hangi yetki ve imkanınız yoktu da Urla’nın trafik sorununu, alt yapı sorununu, üst yapı sorununu çözemediniz? 1 Nisan sabahında güneş Urla’ya bir başka doğacak. Daha güzel günler göreceğiz, güneşli günler” sözleriyle sonlandırdı.