Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li Duman; “Buca’da öğrenci olmak ayrıcalık olacak”

CHP Buca Belediye Başkan

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, yoğun geçen seçim çalışmaları sırasında gençlerle ilgili yenilikçi projelerini aktardı. Duman, “Buca’da öğrenci olmak, genç olmak, ayrıcalık olacak” dedi.

İZMİR  _Öğrenci Konuk Evi

Üniversite kenti Buca’da öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin yurt ve barınma sorunu olduğuna değinen CHP’li Duman, “Üniversite kenti Buca’mızda, Dokuz Eylül Ünversitesi Tınaztepe Kampüsü’nün hemen yakınında belediyemize ait parselde öğrenci konuk evi inşa edeceğiz” diye konuştu.
5 4
Öğrenciler için burs imkanı

Mevcut ekonomik ortamda zorlanan öğrencilerin yanında olacaklarını belirten Duman, “Ekonomik olarak zorlanan öğrencilerimizin sadece eğitimlerine odaklanabilmeleri için burs imkânı sağlayacağız” dedi. Duman, ayrıca ÖSYM sınavlarına girecek öğrencilerin sınav harçlarını da belediye tarafından karşılanacağını belirtti.

Öğrencileri anlayan bir başkanları var

CHP’li Duman, üniversiteli öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştıracak projelerin yanı sıra gençlerin sosyal hayatlarına da dokunacaklarını ifade etti. Duman, “Sportif alanlar, festivaller, konserler ile Buca gençler için tam bir cazibe noktası olacak. Çünkü onları anlayan bir başkanları var” dedi.