Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li Keleş’ten maden faciasına tepki

SORUMLULAR HESAP VERECEK

SORUMLULAR HESAP VERECEK

CHP PM Üyesi ve Yerelden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, Erzincan İliç’teki Çöpler Altın Madeni’nde meydana gelen felaketin sorumlularının, faturayı ekmeğinin peşinde olan çalışanlara çıkararak kurtulamayacağını belirterek, “Siyanür sızıntısına rağmen kapasite artırımını onaylayarak faaliyete izin veren de hesap verecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi ve Yerelden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, Erzincan İliç’teki Çöpler Altın Madeni’nde meydana gelen facia dolayısıyla yaptığı açıklamada; resmi kaynaklarca 9 olarak açıklanan işçinin tonlarca zehirli toprağın altında iken; yakın illerden gelen gösteri yasaklarına dikkat çekti.
Erzincan İliç’de  9 işçinin göçük altında kaldığı belirtilen faciayla ilgili saha sorumlusu 4 kişi gözaltına alındığını ifade eden Keleş, “Siyanür sızıntısına rağmen, maden ocağının faaliyetine izin verenler hesap vermekten kurtulamaz. Uzmanların uyarılarına kulak tıkayarak, kapasite artırımını onaylayan çevreci görünümlü siyasiler de hesap verecek. Faturayı ekmeğinin peşinde olan çalışanlara çıkararak kurtulamazsınız” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIMIZ DOĞRU BİLGİLENDİRİLMELİ

Şirketin ve yetkililerin “sızıntı yok” açıklamalarına da değinen Keleş, “Çevreyi, insan yaşamını yok sayarak, kar hırsı peşinde koşanların sözüne itimadımız olamaz. Felaketin yaşandığı yer bölgedeki barajları besleyen Fırat Nehri’nin 350 metre uzaklığındadır. Olası daha büyük tehlikelere karşı vatandaşımız doğru bilgilendirilmeli, acil önlemler alınmalıdır. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun!” dedi.