Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li Mutlu’dan esnafa güvence ve yönetimde liyakat vurgusu

                       CHP’li Mutlu’dan esnafa

                       CHP’li Mutlu’dan esnafa güvence ve yönetimde liyakat vurgusu

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası ile Konyalılar Vakfı’nı ziyaret etti. Dirençli Esnaf projesinden bahseden Mutlu, STK’larla uyum içerisinde çalışacağını belirterek yönetimde liyakat sözü verdi.

CHPli Mutludan esnafa guvence ve yonetimde liyakat vurgusu 3

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Başkan Doğan Kılıç ve oda yönetimi ile bir araya gelen Mutlu’ya, CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi de eşlik etti. Ziyarette ‘Dirençli Esnaf’ projesinden bahseden Mutlu, esnafı ayakta tutabilmek için canla başka çalışacaklarını belirtti. Daha sonra Konyalılar Vakfı’ndaki buluşmaya katılan Başkan Adayı Mutlu, sivil toplum kuruluşlarının sesine daima kulak vereceğini vurgulayarak yönetimde liyakat sözü verdi.

ESNAFI DİRENÇLİ HALE GETİRECEĞİZ

Gün içerisinde ilk olarak İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası’nı ziyaret eden Mutlu, Başkan Doğan Kılıç ve oda yönetimiyle bir araya geldi. Esnafın taleplerini dinleyen ve sorularını yanıtlayan Mutlu, ‘Dirençli Esnaf’ projesinden de bahsetti. Mutlu, “Gerçekten çok zor bir meslek alanını temsil ediyorsunuz. Konak Belediyesi olarak sizlerin hayatını kolaylaştırmak için sorunların çözümü noktasında elimizden ne gelirse yapacağız. Kentimiz her türlü afete dirençli olsun diyoruz ama biz esnafı da dirençli hale getireceğiz. Dirençli Esnaf projemizi sizlerle birlikte hayata geçireceğiz. Esnafı salgınlara, ekonomik krizlere, iklim krizinin yarattığı olumsuzluklara karşı dirençli ve dayanıklı hale getireceğiz. Ayakta kalmanız ve işinizi sürdürebilmeniz sizin olduğu kadar bizim için de çok önemli. Çünkü boşalan ve iş yapmayan dükkanlar hem halkın moralini bozuyor hem de ilçede çöküntü havası yaratıyor. Bir mekan açılıp kapandığında çok üzülüyorum. Kendim kapatmış gibi üzülüyorum.

CHPli Mutludan esnafa guvence ve yonetimde liyakat vurgusu 1

Esnafımızı ayakta tutmak için elimizden geleni yapacağız. Sizin ayakta olmanız benim için çok önemli. Çünkü kenti siz dinamik tutuyorsunuz. Küçük yaştan itibaren çocukları esnaf lokantalarımız ile buluşturmamız lazım. Bu lezzetlerin yaşamasını sağlamalıyız. Daha çok kazandığımız ve daha mutlu olduğumuz bir Konak için çok çalışacağız” dedi.

Oda Başkanı Kılıç ise, “Esnafın sorunlarını yakinen biliyoruz. Her zaman yanınızdayız. Esnaf Masası’nın biraz daha büyütülmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah sizin döneminizde bunu başarabiliriz. Siz dümende biz de sizin yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

SİZLERLE YOL YÜRÜYECEĞİM

Daha sonra Konyalılar Vakfı’nı ziyaret eden Başkan Adayı Mutlu, Vakıf Başkanı Mehmet Aydoğan ve üyelerle buluştu. Sivil toplum kuruluşlarında ve meslek odalarında üretilen fikirlerin kıymetini çok iyi bildiğini dile getiren Mutlu, “Kente bu kadar duyarlı ve bilinçli yaklaşan bir sivil toplum kuruluşu ile omuz omuz yürümek bizi daha fazla güçlendirir. Konak, İzmir’in en zengin bölgelerinden. Siz Konya’dan İzmir’e geldiniz, ben de suyun öte yakasından. Hepimiz burada buluştuk. İzmir ve Konak’ı bu kadar değerli kılan da farklılıklarımız ama hepimizin aynı yerde yan yana yürümesi. Bu yürüyüşte sizlerle birlikte olmak çok önemli. Önümüzdeki 5 yılda birlikte yapacağımız çalışmalar için sivil toplum kuruluşlarının yerinin çok ayrı olacağını Mehmet Bey söyledi. Hakikaten ben meslek odasından geldiğim için sivil toplum kuruluşlarında ve meslek odalarında üretilen fikirlerin kıymetini çok iyi biliyorum. Bir belediye başkanı için oralardan gelen fikirler paha biçilemez. Hiç merak etmeyin ben sizlerle yol yürüyeceğim” diye konuştu.

BİZ LİYAKATLA ÇALIŞACAĞIZ

“Ben size liyakat sözü veriyorum” diyen Mutlu, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Her konunun uzmanı kendi alanıyla ilgili çalışacak. Belediyecilik ekip işidir. Her atadığınız kişi eğitimli ve deneyimli olmazsa beşinci yılın sonunda hiçbir şey yapamadan arkanıza bakarak gidersiniz. O yüzden biz liyakatla çalışacağız. Bunun sözünü gerçekten veriyorum.”

Adaylık sürecinde Mutlu’ya başarılar dileyen Vakıf Başkanı Aydoğan da, “Konak’taki en büyük sivil toplum örgütlerinden biriyiz. Sivil toplumculuğu bilen insanın hali başka oluyor. Sizin de bu anlamda geçmiş dönemde yaptığınız kıymetli çalışmaları biliyoruz. İlçemiz ve şehrimiz için çıktığınız yolda size başarılar diliyoruz. Elimizden gelen ne varsa her zaman yanınızdayız” açıklamasını yaptı.