Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’li Öztunç, Liseli Gencin Ölümüyle Sonuçlanan İhmalin Peşine Düştü

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde üzerine elektrik teli düşen lise öğrencisi, akıma kapılarak yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen acil ekipleri ıslak zemindeki akım nedeniyle yardımda bulunamazken, AKEDAŞ’ın 1.5 saat sonunda elektriği anca kesmesi CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç tarafından sert bir dille eleştirildi.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde üzerine

Yeşilyurt Mahallesi Fatin Rüştü Zorlu Caddesi’nden geçen İlker Bayrı’nın (16) üzerine yoğun kar yağış nedeniyle kopan elektrik teli düştü. Bayrı, akıma kapıldı. Olayı gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Servis ve polis ekiplerine bildirdi. 1.5 saat sonra akımın kesilebilmesiyle sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan müdahalenin ardından Elbistan Devlet Hastanesine sevk edilen çocuk, müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

İhmalin araştırılması ve sorumluların ortaya çıkarılması için Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP’li Ali Öztunç, önergesinde aynen şu ifadeleri kullandı;

“ÜLKEMİZDE İNSAN HAYATININ DEĞERİ…”

“Kahramanmaraş Elbistan İlçesinin Yeşilyurt Mahallesinde kar nedeniyle kopan elektrik telinin kaldırıma düşmesi ve karla kaplı elektrik telini fark etmeyen 16 yaşındaki lise öğrencisi İlker Bayrı tele basması sonucu elektrik akımına kapılarak ağır yaralanmış, ambulans gelmesine rağmen yerlerin ıslak olması ve AKEDAŞ’ın tüm aramalara rağmen elektrik akımını 1,5 saat sonra kesmesi ilkyardım ekiplerinin müdahale edememesine neden olmuş, 1,5 saat can çekişen genç, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmış ancak kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Ülkemizde insan hayatının değeri maalesef bu kadar.

Buna istinaden;

1 Vatandaşların akımı kesilmesi için AKEDAŞ yetkililerini ısrarla aramalarına rağmen neden elektrik akımının kesilmesi 1,5 saat sürmüştür?

2 İnsan hayatı bu kadar mı değersiz, bu genç evladımızın hayatını kaybetmesinde kurumunuzun bir ihmali olduğunu düşünüyor musunuz?

3 Bu olayda ihmali bulunan kişiler hakkında bir soruşturma açacakmısınız?

4 AKEDAŞ yüksek gerilim hatlarının bakım ve onarımı ne kadar sıklıkta olmaktadır?”