Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇOĞLU MAHALLESİ KONAĞINA KAVUŞTU

Sincan Belediyesi açılış zincirine bir yenisini daha ekledi. Yenikayı, Yenipeçenek, Polatlar ve Ücret Mahallelerine yapılan konakların ardından Çoğlu Konağı da törenle hizmete açıldı.  Gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında önemli bir rol oynayacak olan Çoğlu Konağı, mahalle sakinlerinden tam not aldı.

Sincan Belediyesi açılış zincirine

Sincan Belediyesi tarafından inşa edilen mahalle konakları bir bir tamamlanıyor, açılışlar hız kesmeden devam ediyor. Yenikayı, Yenipeçenek, Polatlar ve Ücret mahallelerine yapılan konakların ardından Çoğlu Mahalle Konağı da Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın katılımıyla törenle hizmete açıldı.

İlçe Sakinlerinden Yoğun İlgi

Kültürel değerlerin yaşatıldığı konaklar, mahalle sakinlerinin buluşma adresi oluyor. Gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir rol oynayan konaklarda; kına, asker uğurlaması, taziye, toplu yemek organizasyonları gibi buluşmalar gerçekleştiriliyor, mahalle sakinleri bir araya gelip sosyalleşme imkanı buluyor. 7’den 70’e herkese hizmet edecek olan Çoğlu Mahalle Konağı da iç dizaynı ve görüntüsüyle mahalle sakinlerinden tam not aldı. Konağın bir bölümü muhtarlık olarak hizmet verecek.

Konağın açılışına Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Mustafa Özcan, MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuz Nihat Alkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşması yapan Başkan Murat Ercan, “Geçen yılın bütçeleşme rakamları belli oldu, 2023’te bütçeden yatırıma ayrılan pay yüzde 50.86, inanılmaz bir rakam. Hamdolsun Rabbim Sincan’a hizmet etme imkanını verdi, çok şükür diyorum. Kültür ve Kongre Merkezi, Arasta Sincan, Yeni Belediye Binası gibi çok büyük yatırımlar yaptık. Defalarca ödül aldığımız sıfır atık ve geri dönüşüm noktasında hizmete açtığımız Eko-Çiftlik ile sayısız futbol, basketbol sahalarımızla, gençlik merkezleriyle, Sincan’ın her köşesine yaydığımız millet kıraathaneleriyle, konaklarıyla ve 300 bin metrekarelik Sincan Park ile böylesine büyük yatırımlarla dolu dolu çalışıyoruz. Büyükşehir’in gücü, imkanı yanımızda olursa kat kat daha fazlasını yaparız Allah’ın izniyle. Mahallemize konağımız hayırlı uğurlu olsun, Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

COGLU KONAGI ACILDI 1 COGLU KONAGI ACILDI 4 COGLU KONAGI ACILDI 3