Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabbar’da günlük 35 varil petrol üretimi

Zonguldak’taki Madenci Anıtı’nda düzenlenen mitingde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gabar’da günlük petrol üretimi 35 bin varili aştı” dedi.

Zonguldak'taki Madenci Anıtı'nda düzenlenen

Yerel seçim çalışmaları kapsamında miting için startı Zonguldak’tan veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar’daki petrol aramalarına ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

“Enerjide tam bağımsızlığı yakalamak en önemli hedefimizdir” diyen Erdoğan, “Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibariyle müjdeye dikkat; 35 bin varili geçti. 2024 sonunda Gabar’da günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz.
Önümüzdeki dönemde hem petrol hem doğalgaz hem madende yeni müjdeler vermeyi ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“GABAR’DAKİ GÜNLÜK PETROL ÜRETİMİ 35 BİN VARİLİ GEÇTİ”

Karadeniz doğalgazının ardından, Gabar’da bulunan petrol atılımlardan biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları da ekledi;

“Muhalefet bu keşfimize de bir kulp takmıştı. Milletin sevincine ortak olmak yerine alaya almışlardı. Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibariyle müjdeye dikkat; 35 bin varili geçti. 2024 sonunda Gabar’da günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hem petrol hem doğalgaz hem madende yeni müjdeler vermeyi ümit ediyoruz.”

ZONGULDAK’TA İLK MİTİNG

“Zonguldak’ın bizim gönül dünyamızda müstesna bir yeri var. Biz bir avuç kömür için bir ömür veren yürekli, mert ve çalışkan insanlarını Allah için seviyoruz. 31 Mart öncesi seçim maratonunu Zonguldak’tan başlatıyoruz. Zonguldak’ta Bismillah dedikten sonra yolumuza yarın Tekirdağ ile devam edeceğiz.” dediği kaydedildi.