Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Daday’da Engelsiz Bir Gün!

Kastamonu’nun Daday ilçesinde, Dünya Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Aile İçi Şiddet Mücadele ve Çocuk Koruma Hizmetleri Bürosu ve Çevre Doğa Koruma Timi’nin ortaklaşa organize ettiği programda, özel bireyler doğayla buluşarak hem fidan dikmenin mutluluğunu yaşadılar hem de atlı terapi ile keyifli vakit geçirdiler.

Bu haberin fotoğrafı yok
9 / 100

WhatsApp Gorsel 2024 05 16 saat 15.06.27 80c29cae 1

Etkinliğin başında, Daday’da belirlenen bir alana özel bireyler ve yetkililer ile birlikte fidanlar dikildi. Bu sayede hem doğaya katkıda bulunuldu hem de engelli bireylerin çevreye karşı duyarlılıklarının gelişmesi sağlandı. Fidan dikiminin ardından ise program, atlı terapi ile devam etti. Özel bireyler, at binmenin keyfini çıkararak unutulmaz bir deneyim yaşadılar. Atlarla vakit geçirmek, onlara sadece mutluluk ve neşe katmakla kalmadı, aynı zamanda özgüvenlerini de artırdı.

WhatsApp Gorsel 2024 05 16 saat 15.06.26 0302d963 1

İl Jandarma Komutanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü, Aile İçi Şiddet Mücadele ve Çocuk Koruma Hizmetleri Bürosu Amiri ve Çevre Doğa Koruma Timi Sorumlusu’nun da katıldığı etkinlikte, engellilerin topluma kazandırılması ve sosyal hayata aktif katılımlarının sağlanması için çalışmaların devam edeceği vurgulandı