Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DEMİREL: 2019’DA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2018 yılını değerlendirdi. Bu dönemde 41 eseri tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Demirel, “2018 yılında hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıran, ilçemizin değerine değer katan bir çok hizmet ve yatırım gerçekleştirdik. Şimdi yeni bir yıla ve yeni yılla birlikte yeni bir döneme giriyoruz. 2019 yılında her şey çok daha güzel olacak” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver

41 DEV ESER

Etimesgut’a yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “31 Ağustos tarihinde; 15. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’mizin açılış gününde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin teşrifleriyle 35 tesisimizi hizmete açtık; 6 tesisin de temelini attık. Programımıza 100 binin üzerinde hemşehrimiz katılarak bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadı. Açılışını yaptığımız tesisler arasında Türkiye’ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim, Sağlık ve Spor Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi, emniyet müdürlüğü binası, müftülük binası, kadın konukevi, huzurevi, cami ve türbeler, spor merkezleri, parklar ve ormanlar yer aldı. Her biri ciddi bir planlama, ciddi bir bütçe gerektiren yatırımlarımızla, ilçemizi yalnız Ankara’mızın değil, Türkiye’nin en çağdaş ilçesi haline getirdik”.

İLK VE ÖRNEK TESİSLER
Belediyecilik alanında bir çok ilk ve örnek eseri Etimesgut’ta hayata geçirdiklerini kaydeden Demirel, “Türkiye’nin en kapsamlı, en modern ve örnek engelsiz yaşam merkezini ilçemizde kurduk. Bağlıca Mahallesi’nde 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz merkezde, engelli vatandaşlar ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran çeşitli donatılar bulunuyor. 5 bloktan oluşan merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Yine Ankara’mızın en büyük yaşam merkezlerinden olan Bağlıca Yaşam Eğitim ve Spor Yerleşkesi’ni tamamlamak üzereyiz. Yaklaşık 100 Milyon TL değerindeki 8 tesisi aynı yerleşke içinde topladık. Yerleşkemizde havuz, kapalı spor salonu, kreş, etiSEM birimleri, açık spor alanları, sporcu konaklama merkezi, ampute takımı için özel sahalar, emekli konağı gibi birçok donatının yer almaktadır. İçerisinde havuz, spor ve eğitim alanlarının yer aldığı Ahi Elvan ve Güzelkent Yaşam Merkezlerimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Eryaman Atatürk Meydanımız ile Çocuk Trafik Eğitim Parkımızı tamamlayarak halkımızın kullanımına açtık” dedi.