Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Etimesgut’ta incelemelerde bulundu

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ BAŞKAN DEMİREL’İ TAKDİR VE TEŞEKKÜR ETTİ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a, Belediye tarafından inşa edilerek hizmete sunulan Müftülük Binası ile Ahi Elvan Camii ve Türbesi’ni gezdirdi. Prof. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ile uyumlu ve başarılı işbirliği geliştiren Başkan Demirel’in hizmetlerini takdirle karşıladıklarını belirterek teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Etimesgut Belediyesi tarafından inşa edilerek Diyanet İşleri Başkanlığı’na teslim edilen Etimesgut İlçe Müftülüğü Binası’nı ziyaret etti. Erbaş’a, Etimesgut ziyaretinde, Kaymakam İzzetin Sevgili, Belediye Başkanı Enver Demirel ve İlçe Müftüsü Yunus Can eşlik ettiler.

‘ÖRNEK ALINACAK BİR ESER’

Prof. Erbaş, tasavvuf musikisi korosu çalışmalarını izledikten sonra müftülük binasını gezdi. Başkan Demirel, Erbaş’a, müftülük binası hakkında bilgi vererek, “İlçe müftülüğümüzün kendine ait müstakil bir binası yoktu, sürekli farklı binalarda hizmet vermek zorunda kalıyordu. Müftülüğümüzün ihtiyaçları doğrultusunda, müftülük binamızı belediye olarak inşa ederek müftülüğümüzün hizmetine sunduk” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, müftülük binasının mimarisi ve kendine has özellikleriyle örnek alınabilecek güzel bir eser olduğunu ifade etti; “Ne büyük bir hizmet. Allah razı olsun. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, halkımıza daha güzel ve daha kaliteli hizmet sunmamıza vesile oldunuz” diyerek, Başkan Demirel’e teşekkür etti. Erbaş, ziyaretin anısına, Başkan Demirel’e Kur’an-ı Kerim hediye etti.

AHİ ELVAN CAMİİ’Nİ İNCELEDİLER

Başkan Demirel’in daveti üzerine Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki heyet, Etimesgut Belediyesi’nce yaptırılan Ahi Elvan Camii ve Türbesi’nde incelemelerde bulundular. Başkan Demirel, Etimesgut’ta önemli bir yere sahip ahilerden Ahi Elvan’ın türbesini revize ederek yanına da Selçuklu mimarisinden izler taşıyan bu camiyi inşa ettiklerini söyledi. Demirel ayrıca, Etimesgut’a adını veren Ahi Mesut ve devrinin önemli komutanlarından Emiryaman’ın da kabirlerini tespit ederek türbelerini yaptıklarını kaydetti. Erbaş, camii ve türbeyi yakından inceledi, merhumun ruhuna duada bulundular ve Selçuklu mimarisini yansıtan sadelikte yapılmış çok güzel bir eser olduğunu belirterek, takdir ve teşekkürlerini ifade etti.