Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DİYARBAKIR SEVGİSİNİ ŞİİRE DÖKTÜ

Diyarbakırlı yazar ve şair Canan Çelebieser, memleket özlemini şiire dökerek kitaplqştırdı.
Mısralarında Dicle tutkusunu öne çıkaran Çelebieser, kitabının gelirini de hayır kurumlarına bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı

Diyarbakırlı yazar ve şair

DİYARBAKIR SEVGİSİNİ ŞİİRE DÖKTÜ
Diyarbakırlı yazar ve şair Canan Çelebieser, memleket özlemini şiire dökerek kitaplqştırdı.
Mısralarında Dicle tutkusunu öne çıkaran Çelebieser, kitabının gelirini de hayır kurumlarına bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.

Marmara Üniversitesi Radto Televizyon Sinema Bölümü mezunu olan Canan Çelebieser, memleketi Diyarbakır’a olan bağlılığını ve tutkusunu dile getirdiği şiirlerini kitap haline getirdi.
“Bluzum Mor Adımlarım Siyah Elif Ana” ismini verdiği kitabın ana temasıını Diyarbakır ve Dicle vurgusu yapan şiirler oluşturuyor.
Kendi çekimlerinden oluşan Diyarbakır’ın tarihi dokusunu yansıtan fotoğraflara da kitabında yer veren Canan Çelebieser için Elif anne ise hayali değil, gerçek bir kahraman.

“Elif Anne Benim Kahramanım ”
Kitap hakkında bilgi veren Canan Çelebieser,”Dicle’ye karşı ayrı bir tutkum var. Tam bir Dicle aşığıyım. İlham geldikçe kalemi elime alıp yazıyorum. Elif anne tanıdığım ve mücadelesini takdir ettiğim bir kadın. Ondan çok etkilendim. O benim kahramanım. Güzel bir eser meydana getirmeye çalıştık. Kendim için bir beklentim yok. Bu nedenle kitabın gelirini hayır kurumlarına bağışladım. Allah nefes verdikçe şiir ve öykü yazmaya devam edeceğim. Yazmak beni hayata bağlıyor ” diye konuştu.

IMG 20240623 WA0066