Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DİYARBAKIR’IN ZAFER BABASI’NA DİYARBAKIR’DAN DESTEK

Daha önce Diyarbakır’da Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yapan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Halis Zafer Koç’un menzil tarikatına yakın bir isim tarafından kendisine yapılan bir ziyaret üzerinden bazı basın kuruluşlarında yıpratılmak istenmesine tepki kendisini yakından tanıyan Diyarbakırlı araştırmacı- yazar Mustafa Kemal Akıncı’dan tepki geldi

Daha önce Diyarbakır'da Jandarma

DİYARBAKIR’IN ZAFER BABASI’NA DİYARBAKIR’DAN DESTEK
Daha önce Diyarbakır’da Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yapan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Halis Zafer Koç’un menzil tarikatına yakın bir isim tarafından kendisine yapılan bir ziyaret üzerinden bazı basın kuruluşlarında yıpratılmak istenmesine tepki kendisini yakından tanıyan Diyarbakırlı araştırmacı- yazar Mustafa Kemal Akıncı’dan tepki geldi.
Halis Zafer Paşa’nın görev yaptığı her yerde halk tarafından sevilen bir isim olduğuna dikkat çeken Akıncı,”Bu algı operasyonlarını yapanlar kritik yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak istiyorlar fakat hevesleri kursaklarında kalacak ” diye konuştu.

Diyarbakır’da görev yaptığı dönemlerde halkla kurduğu iletişim ve hayata geçirdiği sosyal projelerle isminden söz ettiren Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Halis Zafer Koç’un son günlerde kendisine yapılan bir ziyaret nedeniyle bir tarikat üzerinden yıpratılmak istenmesine, uzun yıllar yaşadığı Diyarbakır’dan tepki geldi.
Halis Zafer Paşa’yı yakından tanıyan isimlerden olan araştırmacı- yazar Mustafa Kemal Akıncı, bu kadar başarılı olan bir komutana yapılan sıradan bir ziyaretin amacından saptırılarak yerel seçimler öncesinde hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a algı operasyonu çekilmek istendiğinin altını çizdi.

“DİYARBAKIR’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KOL KANAT OLDU”
Halis Zafer Paşa’nın Diyarbakır’da görev yaptığı zamanlarda herkesin derdine derman arayan biri olduğunu belirten Akıncı ,”Halis Zafer Koç, alay komutanıyken de tugay komutanıyken de bölge komutanıyken de makam kapısı herkese açıktı. Zafer Paşa; fakir fukara babası ve yanına gelip giden hiçkimsenin inancına, ideolojisine, etnik kökenine, gelir durumuna, bürokratik ya da siyasal gücüne bakmayan adam gibi bir adamdır.
Makamına ziyarete gelenler arasında işveren de var, işçi bile olamamış iş arayan da var. Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı’yken, yüzlerce insanın işe girmesine vesile olmuş bir vatansever olduğuna şahidim. “İşsizim komutanım, iş arıyorum” diyen garibanları not edip iş insanlarına ve ilgili kurumlara ileten, asil duruşlu, iyi niyetli babacan bir adamdır Zafer Paşa.

“SIRADAN BİR GÖRUŞMEYİ ÇARPITMAK İSTİYORLAR ”
Rıza-i İlahi düsturuyla hareket eden, Jandarma’nın bölgedeki prestijini her anlamda koruyan ve bunu yücelten gerçek bir dosttur Zafer Paşa.
Terörizme ve teröristlere korku veren, asayiş konusunda da son derece hassas olan Korgeneral Halis Zafer Koç’un lakabı da ZAFER BABA ya da KOÇ PAŞA olarak bilinir. Babacan, espirili, halkçı, sosyal ilişkileri güçlü ve bilge tavrıyla da, nazarımda, günümüzün Nasreddin Hoca’sıdır.
Esnaf, güvenlik korucusu, kanaat önderi, imam, papaz, akademisyen, gazeteci… Her kesimden insan, Jandarma ile görüşür. Zaten Jandarma’yı diğer askeri üniformalardan ayıran şey de budur: JANDARMA HALKLA İÇİÇEDİR. Köylünün dostu, tarla işçisinin ahbabı, çobanın yareni, değirmencinin yoldaşıdır Jandarma.
Gizli görüşülmemiş, kuytu bir yerde ifşa edilmemiş, ortada “skandal” olacak bir durum da yokken, bu gündem de ne?! Zaten fotoğrafın çekilme amacı, hatıra olarak paylaşılması değil midir?! Saklanılacak, çekinilecek bir durum olsa, fotoğraf mı çektirilir?!

“HERKESİ KUCAKLAYAN BİR YAPISI VAR ”
Devlet kurumunda bir makamınız varsa, size misafirliğe gelen bir kişinin mezhebini ya da meşrebini sormak, aldığınız devlet terbiyesine de bu yüce devletin ciddiyetine de yakışmaz.

Halis Zafer Koç’u azıcık bile tanıyan herkes bilir ki, Zafer Paşa; Atatürk’ün İlkelerine ve İnkilaplarına son derece bağlı başarılı, sağlam, onurlu ve şerefli bir Türk Subayı’dır. Aydın, duyarlı ve çağdaş bir müslümandır da. Araştırmacı ruhu, inancı, konuşkanlığı, sosyal hoşgörüsü ve entelektüelliği gereği her kesimden insanı kucaklayabilmesine de vesile olmuştur.

“YEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE ALGI YAPMAK İSTİYORLAR ”
Aranması yok, kanunsuz bir iş yapmamış, devlet ve kanun nezdinde sakıncalı olmayan birinin / birilerinin sizi makamınızda ziyaret etmesinin sözde haberini yapmak, kalemin namusuna yakışmaz.

Yerel Seçimler öncesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sözde yıpratmak ve Jandarma’nın saygınlığına sözde gölge düşürmek isteyenlerin basiretsiz ve beceriksiz bir algı operasyonudur bu. Başta terör ve uyuşturucu olmak üzere suça ve suçlulara karşı en amansız mücadeleyi veren bir kurumun en gözde komutanlarından birine zarar vermek isteyenler, bazı etnik ve birçok inanç gruplarını da bu konuya dahil etmek isteyerek, hedef şaşırtmaktadır. Asıl hedef, devletin kendisidir. Rabbim bu haysiyetsiz hedeflerinde, onları başarısız, zelil ve rezil kılsın.” ifadelerine yer verdi.