Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DİYETTE DOĞRU BILINEN YANLIŞLAR

5 / 100 DIYETTE
5 / 100

DIYETTE DOĞRU BILINEN YANLIŞLAR

AÇ KALARAK ZAYIFLANIRMI? 
Uzun süreli açlık sonrasında metabolizma enerji harcamasını azaltır ve yağ depolarını artırmaya başlar. Vücudumuz ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilmek için vücuda az besin geldiğini fark ederek bu besinleri yakmak yerine depolamaktadır. Bu da kilo vermeyi zorlaştıran bir faktördür.

EKMEK KİLO ALDIRIRMI?
Ekmek temel enerji kaynağımız olan kompleks karbonhidratların en önemli kaynağıdır. Ekmek yemeyen kişilerin yine tahıl grubunda olan tahıl ürünlerini, makarna, pilav gibi yemekleri daha çok tükettikleri gözlenmektedir.

SADECE ESMER EKMEK YİYORUM, KİLO ALDIRMIYOR!
Kilo vermeyi hedefleyen herkes öncelikle beyaz ekmek yerine esmer ekmek tüketmeye başlar. Ama burada atladıkları bir nokta vardır. Esmer ekmeğinde kalorisi vardır ve hatta beyaz ekmekle aynıdır. Burada ki en önemli fark esmer ekmek beyaz ekmeğe göre posa içerdiğinden daha fazla tokluk hissi vermektedir.

GÜNLÜK ÖĞÜN SAYISINI 2’YE DÜŞÜRMEK, DAHA ÇABUK KİLO VERDİRİR
Günde 2 öğün beslenmek aç kalmak anlamına geldiğinden metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olur. Vücudunuzu odun sobası gibi düşünün. Öğünlerinizi atlarsanız metabolizmanız kendini yavaşlatır. 

LİGHT ÜRÜNLERİN KALORİSİ YOKTUR, İSTENİLDİĞİ KADAR YENİLEBİLİR
Light ürünlerin kalorisi sıfır demek değil, kalorisi azaltılmış demektir. Bazı diyet ürünlerin kalorisi fazla ve tuzu kısıtlanmış olabilir. Bazı diyet ürünlerinde de şeker yerine tatlandırıcı kullanılmıştır, ancak yağ ve un oranı artmıştır. Diyet ürünler diyete sadece yardımcıdır. Önerildiği kadar tüketilmelidir.