Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Durgun’dan Medya Yalanlarına Sert Tepki: ‘Araştırma Yok, Karalama Var!’

MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun’dan Açıklama: İsrail Bağlantısı Spekülasyonlarını Tek Tek Çürüttü

MHP Antalya Milletvekili Hilmi

MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, kendisi hakkında çıkan ve İsrail’in dev tarım şirketi Haifa ile bağlantılı olduğu iddialarına net bir dille yanıt verdi. Metin Cihan tarafından gündeme getirilen iddialar üzerine bir basın açıklaması yapan Durgun, Agrosel Tarım firmasının faaliyetlerine dair kamuoyunu bilgilendirdi.

Durgun, “2002 yılından bu yana Agrosel Tarım olarak ne yerli ne de ithal tohum ticareti yapmadık” diyerek, şirketin asıl faaliyet alanının gübre üretimi ve satışı olduğunu vurguladı. İthal edilen gübre hammaddelerinin ülke tarımının ihtiyaçları doğrultusunda kullanıldığını belirten Durgun, bu işlemin Türk çiftçisinin kalite standartlarını yükseltme ve tarımsal üretimin sürekliliğini sağlama amacı güttüğünü ifade etti.

Durgun ayrıca, Haifa firmasının tohum üretimiyle ilgili bir kuruluş olmadığını, dünya genelinde gübre hammaddesi üretimi ve tedariki yapan sayılı bir şirket olduğunu ve Türkiye’de de genel müdürlüklerinin ve yüzlerce müşterisinin olduğunu açıkladı. Agrosel’in, Türkiye’deki tarımsal gelişime katkı sağlamak için çalıştığını ve bu alanda milli bir görev üstlendiğini söyledi.

Kendisine yönelik suçlamaları gerçek dışı olarak nitelendiren Durgun, sektördeki tecrübesi ve çalışmalarıyla tarım sektörüne olan katkısını vurgulayarak, yapılan ithamları reddetti. Durgun, sözlerini “Türk tarımının gelişimi ve çiftçimizin desteklenmesi, bizim için vazgeçilmez bir milli görevdir” diyerek tamamladı.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:

KAYNAK: CUMHA – CUMHUR HABER AJANSI