Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EGO OTOBÜSLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, HER GÜN 800 BİNİN ÜZERİNDE BAŞKENTLİNİN SEYAHAT ETTİĞİ EGO OTOBÜSLERİNİ TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLİYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO

Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını yakından ilgilendiren konularda örnek çalışmalara imza atıyor. Mevsimsel ve bulaşıcı hastalıkları dikkate alan EGO Genel Müdürlüğü, özellikle vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüslerde titiz bir temizlik çalışması yürütüyor.

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, Başkentlilerin temiz ve sağlıklı bir or-tamda seyahat etmeleri için toplu taşıma araçları içinde önemli bir yere sahip EGO otobüslerinin, her gün temizlendiğini söyledi.

ÖZEL TEMİZLİK MALZEMELERİ KULLANILIYOR

Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıkların daha sık görülmeye başladığına dikkat çeken Gündoğdu, günlük 800 binin üzerinde Başkentlinin ulaşımının sağlandığı EGO otobüslerinin seferlerin ta-mamlanmasıyla birlikte temizlendiğini vurguladı.

Günlük rutin temizliğinin dışında nezle, grip gibi hastalıklara karşı otobüslerin 15 günde bir de dip köşe dezenfekte edildiğine dikkat çeken Gündoğdu, şöyle konuştu:

“Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde toplu taşıma ihtiyaçlarını sağlarken, otobüslerin hijyen olmasına da büyük önem veriyoruz. Mevsim-sel olarak ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkları önlemek amacıyla da otobüs-lerin içlerini hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle dezen-fekte ederek, araçlarımızı kapalı mekanlarda hızla üreyen virüslere karşı arındırmış oluyoruz.”

YAZ KIŞ AYRI TEMİZLİK UYGULANIYOR

EGO’nun, her gün bin 344 otobüsle 8 bin 675 sefer yaparak Başkentlilerin toplu ulaşımlarını sağladığını ifade eden Gündoğdu, otobüslerde gerçek-leştirilen temizlik işlemleri hakkında şu bilgileri de paylaştı:

“Otobüslerimizin tamamı günlük seferlerini tamamladıktan sonra Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan’da bulunan Bölge Müdür-lükleri’nde her gece baştan aşağıya temizlenerek ertesi güne hazır hale getiriliyor. Otobüsler temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra, yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tuta-makları büyük bir titizlik içinde temizleniyor. Rutin olarak gerçekleştirilen bu temizliklere ek olarak toplu taşıma araçlarının yaz aylarında haşerelere, kış aylarında da salgın hastalıklara karşı özel olarak dezenfekte edilmesini sağ-lıyoruz.”

VATANDAŞLARA ELDİVEN VE MASKE UYARISI

Toplu taşıma araçlarını temiz ve hijyen bir şekilde vatandaşların kullanımına sunduklarını belirten EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, grip ya da nezle durumunda vatandaşlardan iyileşinceye kadar maske ve eldiven kullanmaları konusunda duyarlı olmalarını istedi.