Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Kimdir? Hayatı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları kimdir? Şahin Şerifoğulları’nın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin
66 / 100

Şahin Şerifoğulları Kimdir?

1980’de Elazığ’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini doğduğu Elazığ’da tamamladı. Elâzığ İmam Hatip Lisesinden mezun olmasının ardından Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü bitiren Şerifoğulları, sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Mezuniyeti sonrası kısa süre öğretmenlik yapan Şerifoğulları bu görevinden ayrılıp, BOTAŞ Genel Müdürlüğünde 3 yıl boyunca uzman olarak görev yaptı. Akaryakıt, inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yaptı. 2010 yılında Elâzığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı oldu ve 2018 yılına kadar burada görev aldı. Elâzığ’da başarılı bir spor hayatı geçiren Şahin Şerifoğulları, dönemin TFF başkanının daveti ile federasyona bağlı birçok kurul ve komisyon yönetimine seçildi. Daha sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında etkin görev alan Şerifoğulları, 2018 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Elâzığ ili 5. sıra milletvekili adayı gösterildi. 2019 yerel seçimlerinde Elâzığ Belediyesi başkan adayı oldu.

Seçimde %40.38 oranında oy ile seçilen ve hâlen belediye başkanlığı görevinde olan Şahin Şerifoğulları 2024 Türkiye yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilmiş ve yine seçilmiştir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır