Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emekliler 12 Bin TL Seyyanen Zam İstiyor!

Emekliler sosyal medyada 12 Bin TL seyyanen zam istiyor. Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte emekliler taleplerini sosyal medyadan daha sık ile getirmeye başladı.

Emekliler sosyal medyada 12

Emekliler sosyal medyada ve farklı platformlarda 12 Bin TL seyyanen zam telebinde bulunan paylaşımlar yapıyor. Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte emekliler taleplerini sosyal medyadan daha sık ile getirmeye başladı. Peki emekliler neden ek zam istiyor? İşte ayrıntılar.

Emekliler Yapılan Zamlardan Memnun Kalmadı Ve Seyyanen Zam İstiyor

Emekliler emekli maaşlarının olması gereken rakamın çok altında olduğunu düşünüyor ve bu nedenle zam taleplerini son zamanlarda sıklıkla dile getirmeye başladı. Hükümet yakın zamanda EYT yasasını çıkardığı için bütçede ağır bir yük oluştu. Bunun üzerine de 6 Şubat depremi de gelince hükümetin işi zorlaştı. Buna rağmen mevcut hükümet çeşitli yollarla emeklileri memnun etmeye çalışsa da emekli tarafından bunlar yeterli görülmedi. Bayram ikramiyesi emekliyi her ne kadar sevindirse de ikramiyenin de yeterli olmadığı ve zam gelmesi gerektiği dillendirilmeye başladı. Özellikle memur emeklileri, çalışan memurlar seyyanen zam almasına rağmen bu durumdan yararlanamadı. Hükümet enflasyon altında kimseyi ezdirmemeye çalışıyoruz dedi ama buna rağmen sıkıntıların farkında olduklarını da ile getirdi.

Emekli maaşlarında oluşan farklılılar için ise iyileştirmeler için önümüzdeki zam dönemi işaret edildi. Tüm bu süreç yaşanırken emekliler sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. #OyunuBozacakEmekli #EmekliyeHemen12BinSeyyanen  #16MilyonEmekliTekYürek gibi hashtaglar açarak 12 Bin TL seyyanen zam taleplerini dile getiriyorlar ve ayrıca hazırladıkları istatistiklerle gelirlerinde nasıl bir azalış olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.