Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emrah Kozay Kimdir? Hayatı, Biyografisi

Emrah Kozay kimdir? Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay’ın hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografisi.

Emrah Kozay kimdir? Çukurova

Emrah Kozay kimdir? Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay’ın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı.

Emrah Kozay Kimdir?

1982 yılında Adana’da dünyaya gelen Emrah Kozay, Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Adana Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

CHP’de aktif siyaset hayatına 2008 yılında 26 yaşındayken başlayan Kozay, uzun dönem il ve ilçe delegeliği, il ve ilçe seçim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. CHP Adana İl Örgütü Seçim Koordinasyonunda başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulundu.

Danışma Kurulu Başkanlığı ve 3 dönem CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüttü. 35. 36. ve 37. Olağan Kurultaylarında kurultay delegesi olarak parti ilkeleri ve programı doğrultusunda demokratik görevini yerine getirdi.

Özveriyle çalışarak CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıma konusunda önemli bir rol oynadı. 2018 yılında 36 yaşındayken CHP Adana İl Başkanlığı görevine getirildi ve 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana İl Başkanı olarak yereldeki ittifak çalışmalarının öncülüğünü yaptı. Bu çabaları sonucu CHP, 25 yıl aradan sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, Ceyhan ve İmamoğlu ilçe belediyelerini kazandı. İl Başkanlığı görevinin ardından da CHP’nin yerelde ve genelde iktidarı için çalışmalarını sürdürdü. 31 Mart 2024 yerel seçiminde CHP’den Çukurova Belediye Başkanlığı için adaylığını koydu ve seçimi kazanarak Çukurova Belediye Başkanı oldu.

Lise yıllarında basketbol oynayan ve boş zamanlarında kitap okumayı, kültürel yerleri gezmeyi, motosiklete binmeyi seven Kozay, sorumlu vatandaşlık gereği birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliklerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.