Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emre Kıvılcım Kimdir? Dizileri ve Filmleri

Emre Kıvılcım kimdir? Oynadığı dizileri ve filmleri. Kara Ağaç Destanı dizisindeki Ömer kim?

Emre Kıvılcım kimdir? Oynadığı

Emre Kıvılcım kimdir, kaç yaşında, nereli? Yaş, burcu, boyu, kilosu, sevgilisi. Oynadığı diziler ve filmler. Hayatı hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Kara Ağaç Destanı dizisindeki Ömer kim?

Emre Kıvılcım Kimdir?

2 Eylül 1990 Malatya doğumlu olan Emre Kıvılcım, on yaşına kadar memleketi olan Malatya’da yaşamış ve ardından yaşamını İstanbul’da sürdürmüştür. Aynı zamanda Kimya Mühendisi olan ünlü oyuncu, İş Güvenliği Uzmanlığı üzerine yüksek lisans yapmış ve oyunculuk ile ilgilenmeye başladıktan sonra mühendis olarak çalışmayı bırakmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde burslu olarak bir süre oyunculuk eğitimi almış ve ilk defa kamera önüne Kanal 7 ekranlarında yayınlanmış olan “Zeytinyağlı Yiyemem Aman” isimli Televizyon filmi ile beraber geçmiştir.

Emre Kıvılcım, dizilerde yer almaya ise “Elif” isimli dizi ile birlikte başlamış ve bu dizide Selim karakterine hayat vermiştir. Dizi yurt dışında büyük ilgi görmüş, özellikle Asya ve Latin Amerika’da reyting rekorları kırmıştır. Uluslararası tanınırlığı bu diziyle başlayan Emre Kıvılcım, Endonezya’da LC Waikiki’nin marka yüzü olmuştur. Bu dizinin ardından ise 2018 yılında FOX’ta yayımlanan Adı Zehra dizisinde yer almıştır.

2019 yılında Hakan Haksun’un yönettiği “Kim daha Mutlu” filminde “Kemal” karakterini canlandırmıştır.

2020 yılında Bozdağ Film tarafından yapılan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filminde “Akıncı Sungur” karakterini canlandırmıştır.

2021 yılında Bozdağ Film imzalı, yönetmeliğini Metin Günay’ın yaptığı tarih ve kurgu türündeki Türk ve Özbek ortaklı televizyon dizisi “Mendirman Celaleddin” dizisinde Celâleddin Harezmşah karakterini canlandırdı.

2023 yılında yayın hayatına başlayan, Most Production imzalı, yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş’ın yaptığı dram türündeki “Veda Mektubu” adlı dizide Mehmet Karlı karakterini canlandırdı.

2024 yılından itibaren TRT 1 televizyon kanalında yayınlanmakta olan Kara Ağaç Destanı dizisinde Ömer karakterini canlandırmaktadır.

Menajeri Ahmet Koraltürk’tür. 78 kilodur. 1,82 metre boyundadır. Aslen Malatyalıdır. Başak burcundandır. İkiz erkek kardeşi vardır. Sevgilisi aktris Yulduz Rajabova’dır. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile Instagram hesabında 880 bin takipçisi bulunmaktadır.

Dizileri

2014-2017 / Elif – Selim Emiroğlu
2018 / Adı: Zehra – Genco Yaman
2021 / Bozkır Arslanı Celaleddin – Celaleddin Harezmşah
2023 / Veda Mektubu – Mehmet Karlı
2024-günümüz Kara Ağaç Destanı – Ömer

Filmleri

2014 / Zeytinyağlı Yiyemem Aman – Mustafa
2017 / Cinayet-i Aşk – Selim
2019 / Kim Daha Mutlu – Kemal
2019 / Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı – Sungur

Program

2020 P!NÇ – Kendisi
2020 Eser Yenenler Show – Kendisi