Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Etem Sevik Yazdı: Yaşamımdan kesitler “İçten Dışarıya ve Dıştan İçeriye…”

ETEM SEVİK Konuk Gazeteci

ETEM SEVİK

Konuk Gazeteci ve Yazar
IMG 20240216 WA0010

Yaşamımdan kesitler:

– “İçten Dışarıya ve Dıştan İçeriye…” –

ZİHNİMDEN TAŞANLAR:
Yıllardır ara ara ziyaret ettiğim kır kafesi. Sıradan bir öğleden sonra oturmuş kahve içerken samimi olduğum bir dostumu bekliyorum. Zaten az önce telefonda görüştüğümüzde ön dakika sonra yanında olurum demişti. Televizyonda bir kaç metre önümde yüksekte duvara altında siyah altlığı ile sıkı bağlı. Sesi az fakat olsun bir kanalda çocuklara özel çizgi film yayını var. İzliyorum hem de ta çocukluk günlerime gidiyorum. Bu zamanın çocuklar için olan çizgi filmi ayıcık yayınını izlediğim bu anlarda çocukluğumun sevdiğim çizgi filmi Himen geliyor aklıma ve kaba ama saf karakteri hayvan adam. Düşünüyorum ne çok severmiş Himen çizgi filmini. Ne güzelmiş o günler. Ben böyle düşünür ve hayal ederken beklediğim arkadaşımda çıka geliyor. Kısa bir hoş beş ve hal hatır sormamızın ardından arkadaşıma konuyu açmasam da o vakite geri dönüyorum zamanıma.

GERÇEKLER HAYALLERİME KARIŞIYOR..
Uyanık olduğum bir öğleden sonra ki saate sık sık bakarım ya da birilerine sorar saati öğrenirim. Saate baktım iki buçuk. O an anımsadım, Bendeniz gençken evimizde rakamları siyah, etrafı sapsarı bir duvar saati vardı. Ona bakıp, saati öğrenmek daha özel ve zevkli oluyordu benim için. Etem Ağabeyciğim nasılsın? diye güzel bir soruyu soran 30’lu yaşlardaki bana göre yaşı genç ki zaten de genç olan bir beyefendinin sesiyle kendime geldim oturduğum kafede. Bendeniz efendim, Bugün artık orta yaşlıyım. “47’ye sayılı günlerim kaldı.”

GÖRDÜKLERİM HATIRLATTI:
Yürüyorum yolda serbest. Kafam öyle yoğun ve karışıkta değil. Mevsim ilkbahar. Nisanın ortasında bir gün. Günlerden ne ise işte bilmiyorum. Ama hafta sonuna yakın bir gün. Sanki o gün gördüğüm bir genç kız markette demişti. Fakat güneş yukarıda yeri ısıtıyor, insanlarında yüzleri gülümsüyor ve sonbahar ve kıştan ayrı olarak daha fazla insan var yürüdüğüm sokağın üzerinde. Yürümeye devam ediyorum çünkü kemiklerim daha çok ı. Neşelenip, keyfim çoğalıyor, yürüyorum. Hatırlıyorum, her yaz geldiğinde yaz süresince yaptığım gibi uzun yürüyorum.