Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETİMESGUT BELEDİYESİ HALK KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ Aynı anda 600, günde 2 bin kişi hizmet alabiliyor.

Etimesgut Belediyesi Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan ‘Etimesgut Halk Kütüphanesi’ hizmet vermeye başladı. 2 bin metrekarelik 2 katlı kütüphane, aynı anda 600 kişiye ve günde ortalama 2 bin kişiye hizmet veriyor. Ücretsiz wi-fi hizmeti olan kütüphaneden Türk ve dünya üniversitelerinin arşivlerine katalog tarama sistemi ile erişim sağlanabiliyor. Kütüphane hergün 09:00-22:00 saatleri arasında Etimesgutlular’a hizmet veriyor.

Etimesgut Belediyesi Ahi Elvan

KİMLER, NASIL YARARLANIYOR?
Etimesgut’ta oturan tüm vatandaşlar, ücretsiz üye olarak kütüphaneden yararlanabiliyor. Üyelik için 1 fotoğraf ve kimlik kartı ile kütüphaneye müracaat etmek yeterli oluyor. Üyelere digital giriş kartı veriliyor. Üyeler bu kartla hem kütüphaneye giriş yapabiliyorlar hem de KİOKS’lardan ödünç kitap alabiliyorlar.

Halk Kütüphanesi’nde öğrencilerin sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda ders çalışmasına ve araştırma yapmasına imkan sağlayan tüm imkanlar sunuluyor. Grup çalışma alanları, kafeterya ve dinlenme alanlarının da hizmet verdiği kütüphanede, öğrencilere ücretsiz çay servisi yapılıyor.

EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, halk kütüphanesinin Etimesgut’a hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Onların sağlıklı ortamda ders çalışmaları ve kendilerini geliştirmeleri için birçok hizmeti hayata geçirdik. Kütüphane ve okuma evlerimiz de bu hizmetlerimizdendir. Kent Konseyi’ndeki Kent Kütüphanesi, Atatürk Okuma Evi ve Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi’ndeki kütüphanelerimizi hizmete açmıştık. Ahi Elvan Aile Yaşam, Eğitim ve Spor Merkezi’miz bünyesinde, Ankara’mızın en güzel kütüphanelerinden birini kurduk, hizmete açtık. Tüm hemşehrilerimizi, kütüphanelerimizden en güzel şekilde yararlanmaya davet ediyorum. İnşallah, birlikte her şey daha da güzel olacaktır”.