Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETİMESGUT BELEDİYESİ’NDEN KÜTÜPHANE ATAĞI

Kent Konseyi Kent Kütüphanesi, Atatürk Okuma Evi ve Yunus Emre Kütüphanesi hizmette, Ankara’nın en büyük kütüphanelerinden olacak Etimesgut Belediyesi Halk Kütüphanesi ise tamamlanmak üzere.

Kent Konseyi Kent Kütüphanesi,

Etimesgut Belediyesi hizmete açtığı 3 kütüphane ve okuma eviyle Etimesgutlu öğrencilere sakin ve huzurlu ortamda ders çalışma ve ücretsiz internet imkanı sunuyor. Kent Konseyi’ndeki Kent Kütüphanesi ile Atatürk Ormanı’nda açılan Atatürk Okuma Evi’nin ardından, Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi’nde kurulan kütüphane de hizmet vermeye başladı. Yeni hizmete açılan Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde ise başkentin en büyük halk kütüphanelerinden biri inşa ediliyor.

Etimesgut Kent Konseyi bünyesinde hizmet veren ‘Kent Kütüphanesi’nde, aynı anda 110, günde ortalama 500 öğrenci ders çalışıp internete ücretsiz bağlanabiliyor. Konsey binasının 4. katında hizmet veren kütüphane, akşam 21:00’e kadar hizmet veriyor.

Kent Kütüphanesi, gençlerden büyük ilgi görüyor. Belediye görevlileri, öğrencilere belirli saatlerde ücretsiz ikramlarda bulunuyor. Etimesgut Belediyesi’nin kurduğu Atatürk Ormanı içerisindeki Atatürk Müzesi ve Okuma Evi de özellikle üniversite öğrencilerine yönelik çalışma ortamı sunuyor.

HALK KÜTÜPHANESİ KURULUYOR

Etimesgut Belediyesi, Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi bünyesinde modern bir ‘Etimesgut Halk Kütüphanesi’ kuruyor. 2 bin metrekarelik 2 katlı kütüphane, 500 kişinin aynı hizmet almasına imkan sağlayacak. İlk etapta 6 bin kitabın yer alacağı kütüphane, wi-fi hizmeti de verilecek. Kütüphaneden diğer üniversite ve devlet kütüphane arşivlerine sanal erişim de sağlanabilecek.

4 KÜTÜPHANEMİZ OLACAK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini göre, Etimesgut’ta 10-24 yaş aralığında 110 bin kişinin ikamet ettiğini belirterek, “Bu yaş grubundaki hemşehrilerimizin çoğu eğitim çağındaki çocuklarımız, gençlerimizdir. 600 bine ulaşan ilçemize 3 kütüphane kazandırdık. Ama bunlar yeterli gelmiyor. Hizmete açtığımız Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’mizdeki yaklaşık 2 bin metrekarelik binamızda, Ankara’nın en güzel kütüphanelerden birini inşa ediyoruz. Çalışmalar son aşamaya geldi, yakında hizmet vermeye başlayacağız” dedi.