Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETİMESGUT BELEDİYESİ’NİN 2019 BÜTÇESİ 351 MİLYON TL

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara   

Hatice ULUER HÖKELEKLİ/Ankara 

 

Etimesgut Belediye Meclisi, Ekim Ayı toplantısında belediyenin 2019 yılı bütçesini görüştü. Yapılan görüşmeler sonunda, Belediye’nin 2019 mali yılı öngörülen bütçesi 351 milyon TL olarak kabul edildi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Demirel, hizmet süresinde yaptığı 84 tesisi meclis kürsüsünden tek tek saydı, “O kadar çok tesis, park ve hizmet yaptık ki, atladığım olursa kusura bakmayınız” dedi.

İŞTE HİZMETLER
Etimesgut’un kaynaklarını son kuruşuna kadar Etimesgut’a hizmet için kullandıklarını belirten Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etimesgut’a birçok tesis, park, yeşil alan, hatıra ormanı, sosyal kültürel eser ve hizmet kazandırdık. Tüm bu yatırımları yaparken de tek bir gayrimenkul satışı yapmadık. Mevcut imkanları en verimli şekilde değerlendirerek, gelir-giderimizi disipline ederek, Ankara’nın en büyük yatırımlarını ilçemize kazandırdık. Bakınız, Türkiye’ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi’ni, Ahi Elvan Aile Yaşam Merkezi’ni, Güzelkent Aile Yaşam Merkezi’ni, Atatürk Müzesi ve Okuma Evi’ni, Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı’nı, Atatürk Meydanı’nı, Atabey Spor Tesisleri’ni, Atayurt EmekliDinlenme Evi’ni, Turkuaz Spor ve Eğitim Merkezi’ni, Ahi Mesut, Ahi Elvan ve Emiryaman Türbe ve camilerini, Ülkü ve Turan Spor Tesisleri’ni ve on binlerce metrekare hatıra ormanlarını, sadece bu hizmet dönemimizde hayata geçirdik. 100 milyonluk dev yatırımımız olan Bağlıca Yaşam ve Spor Kompleksimizi yüzde 85 oranında tamamladık. Bu benim 3. hizmet dönemimdir. Daha önceki hizmet dönemlerimde deBelediye Hizmet Binası, Halk Ekmek Fabrikası, Göktürk Aile Yaşam Merkezi, Eryaman Atatürk Emekliler Konağı, Zübeyde Hanım Kreşi, Tuğra Parkı, Atakent Tesisleri, Bahçeli Parkı ve emekli dinlenme evi, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, etiSEM Merkez Binası’nı inşa etti. Bu tesislerimizin yanı sıra 40’a yakın hatıra ormanı ile 300’den fazla parkı ilçemize kazandırdık. Birçok sosyal ve kültürel projeye imza attık. Kısacası, Etimesgut’ta nereye giderseniz gidiniz, bizim dönemimizde yapılan hizmet ve yatırımlarımızı, bizim mührümüzü görürsünüz”.

Başkan Demirel, 31 Mart yerel seçimlerinde adaylığı ilan edilen ilk belediye başkan adayı olduğunu da hatırlatarak, “Yaptığımız tüm bu yatırımlarımızla, hizmetlerimizle halkımızın karşısına çıkacağız. ‘Söz verdik, sizlerden onay aldık, çok çalıştık ve bunları bunları yaptık diyeceğiz’. Nüfusu 600 bine ulaşan ve günden güne büyüyen, gelişen, güzelleşen ilçemizin nüfusu yakın gelecekte 1 milyona ulaşacak. Daha yapacağımız bir çok yeni projemiz, hizmetlerimiz olacak. Allah’ın izni ile, hemşehrilerimizin teveccühlerine, tercihlerine, takdirlerine talip olacağız” dedi.