Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETİMESGUT BELEDİYESİ’NİN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GİBİ TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR

Bursa eski Milletvekili ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bennur Karaburun, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Tesisi çok beğendiğini ve hayran kaldığını belirten Karaburun; “Böyle güzel örnek bir tesisi ülkemize kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel’e teşekkür ederim” dedi.

Bursa eski Milletvekili ve

Kendisi de engelli olan Bennur Karaburun, hiç bir engelle karşılaşmadan ve destek almadan tesisi gezdi, tesisin tüm detaylarını yakından gördü. Merkezden yararlanan engellilerin ve ailelerinin derslerine ve sosyal aktivitelerine de katılan Karaburun, engellilerle ve aileleri ile sohbet etti. Engelliler ve aileleri, tesisin hizmete girmesiyle hayatlarının nasıl değiştiğini anlattılar.

Etemesgut Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Merkezi’ne hayran kaldığını belirten Karaburun, Türkiye’nin böyle modern ve donanımlı engelsiz yaşam merkezlerine ihtiyaç duyduğunu dile getirerek, “Böyle güzel örnek bir tesisi ülkemize kazandıran Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel’e ve emek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRKİYE’DE TEK, DÜNYAYA ÖRNEK TESİS
Etimesgut Belediyesi tarafından Bağlıca Mahallesi’nde hizmete sunulan Engelsiz Yaşam, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 5 bloktan oluşuyor. Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, konaklama, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, hobi ve meslek edindirme amaçlı atölyelerden oluşuyor, uzman eğitim kadrosuyla tüm engel gruplarına ve engelli bireyi bulunan ailelere 24 saat hizmet veriyor.