Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Etimesgut’ta Berberler için İrtibat Bürosu açıldı

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Etimesgut İrtibat Bürosu’nun açılışı, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Ankara Berberler Esnaf ve

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Etimesgut İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi. Başkan Yiğiner konuşmasında; “Çalışma saatleri açısından uzun süre ayakta kalmayı gerektiren zor ve bir o kadar da  yorucu bir mesleğin ve helal kazancın mensupları olan berberlerimiz hizmetin en iyisine layık. Etimesgut/Sincan bölgesinde berber esnafının ayağına hizmeti götürecek irtibat bürosunun hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum.” dedi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve oda yöneticilerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine; ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB yöneticileri ve bağlı odaların başkanlarının yanı sıra TESK Genel Başkan Vekili M. Burhan Aksak, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve diğer illerden gelen berberler odası başkanı ve çok sayıda oda üyesi berber katıldı.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, açılışta yaptığı konuşmada, irtibat bürosunu üye berber esnafına daha yakın olabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için açtıklarını belirterek, “9 Ocak 2018 tarihinde yaptığımız olağan genel kurulumuzda bir yıl içerisinde hayata geçireceğimiz projelerimiz arasında irtibat büromuzun da faaliyete geçirilmesi vardı. Biz bu sözümüzü 9 ayda gerçekleştirmiş olduk. Etimesgut irtibat büromuzdan 500 civarında üyemiz faydalanacak. Şimdilik haftanın 2 günü; çarşamba ve perşembe günleri açık olacak irtibat büromuzdan oda merkezimizde hangi işlemler yapılıyorsa burada da hepsi yapılabilecek. Etimesgut, Sincan, Eryaman, Fatih Mahallesi, Elvankent, Yenikent gibi bölgelerde faaliyet gösteren üye berber esnafımız odamıza gelmeden irtibat büromuzdan tüm işlemleri için hizmet alabilecek. Buranın mülkiyetini alarak odamıza ikinci bir mülk kazandırmış olduk. İrtibat büromuzda aynı zamanda periyodik olarak bölge istişare ve değerlendirme toplantılarımızı düzenleyeceğiz. İrtibat büromuzun hizmete sunulmasında maddi manevi önemli katkılar sunan ANKESOB Başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner’e hem desteklerinden hem de açılışımıza katılarak bizleri onurlandırmalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Sincan Belediye Başkanımız Sayın Murat Ercan ve TESK Genel Başkan Vekili Sayın M. Burhan Aksak’a, Ankara ve diğer illerden açılışımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm oda başkanlarımıza  ve cefakar üyelerimiz; berber arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İrtibat büromuzun açılışına katkı sunan, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da yaptığı konuşmada  bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, irtibat bürosunun bölgede berber esnafı için hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını diledi.

Açılış programında konuşan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de şunları kaydetti: “Batman’ın Hasankeyf ilçesinde askerlerimizi taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucundaki  patlamada 8 askerimiz şehit oldu. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına başsağlığı diliyorum. Terörü lanetliyorum.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın değerli Başkanı Sezayi Kara  ve Oda yöneticileri, Etimesgut/Sincan bölgesinde berber esnafına daha iyi hizmet sunabilmek için bir irtibat bürosunu hizmete sundular. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Çalışma saatleri açısından uzun süre ayakta kalmayı gerektiren zor ve bir o kadar da  yorucu bir mesleğin ve helal kazancın mensupları olan berberlerimiz hizmetin en iyisine layık. İrtibat bürosunun açılışında ufak tefek katkımız olduysa ne mutlu bize. İnşallah, alın teriyle, bileğinin gücüyle helal para kazanan bu memleketin omurgası esnaf ve sanatkarlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak maddi  manevi her zaman berber esnafımızın yanındayız. Etimesgut/Sincan bölgesinde berber esnafının ayağına hizmeti getiren irtibat bürosunun sektöre fayda sağlayacak işlere vesile olmasını diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” 

Konuşmaların ardından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve beraberlerindeki heyet tarafından irtibat bürosunun açılış kurdelesi kesildi.