Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETİMESGUT’TA YAŞAM BOYU EĞİTİM

Etimesgut Belediyesi, yetişkinlere yönelik meslek ve beceri kursları(etiSEM), engellilere yönelik meslek eğitim kursları(ENMEK), kreşler, destek eğitim merkezleri, çocuk trafik eğitim parkı ve kütüphaneleriyle, her yaştan bütün Etimesgutlular’a eğitim hizmeti veriyor.

Etimesgut Belediyesi, yetişkinlere yönelik

etiSEM ile 40 bin kişiye ücretsiz mesleki eğitim veren Etimesgut Belediyesi; ENMEK ile binlerce engellinin hem kişisel gelişimine katkı sağlıyor hem de meslek sahibi yaparak iş hayatına hazırlıyor. Etimesgut Belediyesi, açtığı kütüphaneleriyle de binlerce öğrenciye nezih ve huzurlu bir ortamda ders çalışma imkanı sağladı. etiSEM merkez ve Eryaman 3. etap destek eğitim merkezleriyle orta okul öğrencilerinin okul derslerine takviye eğitimi veren belediye, hizmete açtığı kreşleriyle okul öncesi eğitime de destek veriyor.

 

‘HER ALANDA HİZMET’

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, hayatın her alanında, Etimesgut halkının yaşam kalitesini artıran hizmetlere imza atıklarını söyledi. Eğitim alanında, belediye olarak ciddi yatırımlar yaptıklarını kaydeden Demirel, “İlçemize 4 kreş kazandırdık, Bağlıca Eğitim Yaşam ve Spor Yerleşkesi’ndeki kreşimizin inşaatı devam ediyor. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezlerimizde(etiSEM), 8 yılda 40 bini aşkın insanımıza meslek ve beceri eğitimi vermiş bulunuyoruz. Bir süre önce Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Başkent Üniversitemizle protokolünü imzaladığımız ENMEK kurslarımızla, engellilerimize de gelişim, meslek ve hobi kursları başlatıyoruz. Trafik Eğitim Parkımız’da, çocuklarımıza trafik kurallarını deneyerek, yaşayarak, uzmanından öğretiyoruz. Belediye destek eğitim merkezlerimizde, orta öğretim çağındaki yavrularımızın okul derslerine takviye amaçlı destek eğitimleri veriyoruz. Kütüphanelerimizle, özellikle üniversiteli gençlerimize, derslerine ve sınavalara rahat ve huzurlu bir ortamda hazırlanma imkanı sağlamış bulunuyoruz. Ayrıca, ilçemizdeki bütün okullarımıza büyük destekler sağlıyoruz” dedi.

 

etiSEM: MESLEK VE BECERİ KURSLARI

Etimesgut Belediyesi, 2012 yılında hayata geçirdiği Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) kapsamında, şimdiye kadar 1993 farklı kurs açarak 40 bine yakın Etimesgutlu’ya meslek ve beceri eğitimi verdi, meslek sahibi yaptı. Kursları tamamlayanlar MEB onaylı sertifikalarını aldılar. Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları ve Teknolojisi, Grafik ve Fotoğrafçılık, Güzellik ve Saç Bakımı, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Hobi ve Destek Eğitimleri, Muhasebe ve Finansman, Yabancı Diller, Müzik ve Gösteri Sanatları, Seramik ve Cam Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisiad