Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Filistin Kararı

Bu haberin fotoğrafı yok
3 / 100

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Filistin’in BM üyeliğinin BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) tekrar görüşülmesi ve gözlemci statüsünde olan Filistin’e bazı ilâve haklar tanınmasını talep eden karar tasarısını kabul etti.

Çok gecikmiş bir karardı bu. Üstelik yeterli de değil. Filistin’e ilâve haklar değil, diğer tam üye devletlerin tüm hakları tanınmalıdır. Filistin, İsrail Terör Devleti’nin insafına bırakılamaz çünkü.

Bu konuda başı Türkiye çekmelidir.

Filistin artık tam mánâsıyla dünya gündeminde. Ne acıdır ki Türkiye dahil İslâm ülkelerinden verilen tepkiler Hristiyan dünyasının verdiği tepkiler yanında fevkalâde cılız kalmaktadır.

Türkiye Dışişleri (Hariciye) Bakanlığı fasıla vermeden Filistin’deki zulmü haykırmalı ve dahası fiili tepki vereceğini de açıklamalıdır. İsrail Terör Devleti’nin başka lisándan anlaması beklenmemelidir.

Dile bile kolay değil, tam 35 bin insànı katletti kâfir siyonist İsrail Terör Devleti… Dünya insànlığı artık Müslüman-Hristiyan demiyor tepki veriyor. Pekâlâ nasıl oluyor da İsrail Terör Devleti zulmüne devam edebiliyor?

ABD, İsrail Terör Devleti’nin kontrolünde onu anladık. Ya diğerleri. Hani şu sayın Cumhurbaşkanımızın «beşten büyüktür» dediği sair dünya devletleri? Yoksa bu «beşten büyük» yalnız bize ait bir fantezi midir?

Dünya bir balina için ayağa kalkabiliyorsa nasıl olur da binlerce insànın katledilmesinden rahatsızlık duymaz?

− Duyuyor…

− Ya öyle mi? Bir yeriniz ağırsa bu rahatsızlıktan tepki verirsiniz değil mi? Her rahatsızlık tepki verdirir. Eğer Filistin’e yapılan zulümden gerçek bir rahatsızlık duyuluyorsa mukabili bir tepki de görülmelidir.

İsrail Terör Devleti dünyanın tepkisizliğinden aldığı cüretle katliama devam ediyor, tam bir soykırım yaşanıyor Filistin’de.

İsrail 1967 öncesi sınırlarına çekilmeli ve Filistin Devletinin bağımsızlığı tüm dünya tarafından tanınmalıdır. Bunun başka çaresi yoktur!

İsrail icbar edilmeden yàni zorlanmadan bir şey yapmaz. İsrail Terör Devleti’nin niyeti Filistin’i yok edip Arz’ı mevûd toprakları dediği (bizim Gaziantep’i bile içine alan) topraklarda büyük İsrail’i kurmaktır.

Dünya beşten büyüktür ama maalesef İsrail karşısında ciddî bir varlık gösteremiyor. Zira İsrail Terör Devleti hemen bütün ülkelerin kasasını ele geçirmiştir. Beynelmilel Yahudi isimli Henry Ford’un yazdığı bir kitap var. Muhterem okurlarım sahaflarda arayıp alıp okusunlar.

Ford marka otomobillerin mucidi Henry Ford, The Dearborn Independent gazetesinde tefrika edilmeye başlayınca Yahudi kıyameti koparmıştı.

Ford dindar bir insàndı ve dönen dolapların ardındaki gücü sorguluyordu. ABD neden bu bir avuç yahudiye peşkeş çekiliyordu?

Aslında bütün dünya da bu gücü sorgulamalı ve rahatsızlığını izhar etmelidir. Aksi halde İsrail Terör Devleti’nin cüreti giderek artacak ve bölgeyi tamamen işgal etmekten çekinmeycektir. 11.05.2024